تلفن همراه

چه تعداد در کشور از 3G استفاده می کنند؟/ 96 درصد بازار در اختیار اپراتورهای تلفن همراه است

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه 96 درصد بازار در اختیار دارند.
 
چه تعداد در کشور در از 3G  استفاده می کنند؟/ 96 درصد بازار در اختیار اپراتورهای تلفن همراه است.
علی‌اصغر عمیدیان معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنفرانس اپراتورهای مجازی تلفن‌های همراه که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به وضعیت ارتباطات کشور و ضرورت ورود اپراتور چهارم تلفن همراه اظهار کرد: اپراتورهای مجازی تلفن همراه به منظور افزایش رقابت، افزایش کیفیت و پوشش نیازهای مشتریان خاص و ترغیب نوآوری و ارائه خدمات ارزش افزوده به این خدمات در بازار تلفن همراه کشور ضروری به نظر می‌رسد. به همین منظور این سینمار با هدف ارائه تجارت بین‌المللی، بررسی مدل‌های مصرف در عرصه بین‌المللی برای اپراتورهای مجازی تلفن همراه برگزار شده است.
 
وی افزود: در حال حاضر 67 میلیون مشترک فعال در کشور، 129 میلیون سیم کارت فروخته شده، 19 میلیون مشترک GPRS، یک میلیون و 700 هزار مشترک 3G در کشور داریم و ضریب نفوذ تلفن همراه نیز 85 است.
 
عمیدیان در ادامه عنوان کرد: اپراتور اول و دوم تلفن همراه 96 درصد بازار را در اختیار دارند و به نظر می‌رسد در سطح خدمات باید رقابتی ایجاد شود تا خدمات با کیفیت و تعرفه مناسب به مشترکان ارائه شود.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: اپراتورهای حقیقی تلفن همراه در کشور که بخش بیشتر بازار را در اختیار دارند و می‌توان گفت در حالی که بازار توسط این اپراتورهای اشباع شده، این اپراتورها باید با چند اپراتور مجازی همکاری داشته باشند و همچنین رگلاتوری به دنبال افزایش قدرت انتخاب مشترکان است.
 
عمیدیان ادامه داد: در تمام کشورها بعد از این که بازار موبایل به حالت اشباع رسید، اپراتورهای مجازی تلفن همراه وارد شدند و در حال حاضر موفق هم هستند، به همین منظور در کشور ما نیز اضافه کردن ظرفیت‌های جدید به اپراتورهای حقیقی باید اتفاق می‌افتد.

​​