تلفن همراه

یک‌پنجم دستگاه‌های موبایلی اپل مبتنی بر iOS 9

آخرین نسخه از سیستم‌عامل موبایلی اپل موسوم به iOS 9 نیامده مورد توجه کاربران جهانی قرار گرفت و گزارش جدید منتشر شده وضعیت آن را سه روز پس از عرضه عمومی منتشر کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این گزارش گفته شد تنها با گذشت سه روز از زمان عرضه عمومی سیستم عامل iOS 9، بیش از 20 درصد دستگاه‌های موبایلی شرکت اپل به این محصول مجهز شدند. این یک رکورد قابل ملاحظه محسوب می‌شود و به خصوص در مقایسه با میزان سازگاری کاربران اندرویدی سرعت بیشتری دارد.

در گزارش‌های رسمی گفته شده است که هم‌اکنون 37 درصد کاربران اندرویدی جهان نسخه Lollipop این سیستم عامل را مورد استفاده قرار می‌دهند، 38.5 درصد آن از نسخه KitKat استفاده می‌کنند و 21.5 درصد هم نسخه Jelly Bean را روی دستگاه‌های موبایلی خود به کار می‌برند.

گزارش جدید نشان داد که سیاست‌گذاری‌های اپل برای انتشار نسخه جدید سیستم عامل موبایلی کاملا درست بوده است. شرکت اپل معمولا در فرآیندهای مخفیانه بدون درز هرگونه خبر پروژه‌های خود را پیش‌ می‌برد و برای توسعه سیستم عامل iOS 9 هم همین روند را دنبال کرده است. با این وجود، بررسی‌ها نشان داد کاربران اپل تشنه نسخه جدید سیستم عامل موبایلی این شرکت بودند، به نحوی که با گذشت سه روز از عرضه عمومی iOS 9 بیش از یک‌پنجم تمام دستگاه‌های موبایلی اپل به این محصول مجهز شدند.


​​