تلفن همراه

استراق سمع کارمندان ودافون از ایمیل‌های صوتی خبرنگاران

شعبه شرکت مخابراتی ودافون در استرالیا این روزها تحت فشارهای قانونی شدید قرار گرفته است. زیرا در جدیدترین خبرها گفته شد یکی از کارمندان ودافون ایمیل‌های صوتی و تماس‌های تلفنی روزنامه‌نگاران را استراق سمع می‌کرده است تا منبع اصلی داستان‌های جالب را به دست بیاورد و پیش از انتشار اخبار در جریان آنها قرار بگیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دسترسی غیرقانونی به پست‌های الکترونیکی صوتی خبرنگاران توسط کارمند ودافون در سال 2011 میلادی انجام شد و ایمیل‌های منتشر شده نشان داد که یکی از ماموران ممیزی داخلی شرکت ودافون از این مسئله باخبر شد و آن را با مدیران ارشد شرکت درمیان گذاشت.

شرکت مخابراتی ودافون با انتشار بیانیه‌ای این مسئله را تایید کرد و توضیح داد گروه از کارمندان آن در سال 2011 میلادی به صورت غیرقانونی به ایمیل‌های صوتی خبرنگاران گوش دادند که این اقدام آنها شناسایی شد.

«بیل مورو» مدیرعامل شرکت Vodafone Australia هنوز به درستی نمی‌تواند بگوید که در چه مواردی این استراق سمع صورت گرفته است. با این وجود او مشکل پیش آمده را تایید کرد.

«مرکز ارتباطات و رسانه‌های استرالیا» تایید کرد مدیران شرکت مخابراتی ودافون از این اتفاق بی‌خبر بوده‌اند. با این وجود این شرکت باید در مقابل تخلفی که صورت گرفته است پاسخگو باشد.


​​