تلفن همراه

iOS 9 روی 50درصد گوشی‌ها و تبلت‌های اپل نصب شده است

منبع: دیجی کالا
سیستم عامل iOS 9 در کمتر از 5 روز روی 50درصد از محصولات قابل حمل اپل ( آیفون، آیپد، آیپاد تاچ) نصب شده است.
 
سیستم عامل iOS 9 هفته گذشته منتشر شد و در این مدت کم رکوردهای جالبی را از خودش به‌جا گذاشته است.
 
براساس اطلاعات منتشر شده، در دو روز ابتدایی عرضه این سیستم عامل، 20درصد از افرادی که از دستگاه‌های موبایل شرکت اپل (آیفون، آیپد و آیپادتاچ) استفاده می‌کردند، این سیستم عامل را روی دستگاه‌های خودشان نصب کردند. در حالی که این آمار بسیار هیجان‌انگیز بود، شرکت اپل امروز اعلام کرد که تا این لحظه بیش از 50درصد از افرادی که محصولات قابل حمل این شرکت را خریداری کرده‌اند، از iOS 9 استفاده می‌کنند. این آمار در مدت 5 روز از زمان عرضه این سیستم عامل به‌دست آمده است.
 
شرکت اپل گفته که این آمار سریع‌ترین به‌روز رسانی در بین تمام نسخه‌های iOS بوده است. براساس گفته‌های این شرکت، iOS 9 تا مدتی دیگر رکورد بیشترین دانلود نرم‌افزار ساخته شده از سوی اپل را به خودش اختصاص می‌دهد.
 
اپل همیشه دوست دارد رکوردهای جدیدش را اعلام کند، حتی اگر آن رکوردها مخصوص سیستم عامل خودش باشد و یا حتی فاصله کمی تا رسیدن به آن‌ها داشته باشد. از آنجایی که iOS رقیب جدی سیستم عامل اندروید به حساب می‌آید، این شرکت سعی می‌کند با منتشر کردن آمارهای مختلف، کاربران را تحت تاثیر قرار بدهد. باید به این موضوع اشاره کنیم که سیستم عامل اندروید 5 بعد از گذشت 10 ماه، تا این لحظه روی 20درصد از گوشی‌های اندرویدی نصب شده است.

​​