تلفن همراه

گوگل به‌زودی سرویس YouTube Red را عرضه می‌کند

آلفابت که گوگل یکی از زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود، در حال گسترش فعالیت‌های خود است. زمانی که سرویس YouTube Music Key سال گذشته برای نخستین بار معرفی شد، بسیاری از کاربران و کارشناسان بر این باور بودند که در مقایسه با سرویس‌های Spotify، Radio و Apple Music این نام‌گذاری طولانی بیهوده انجام شده است و گوگل می‌توانست نام بهتری در اختیار بگیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما احتمال می‌رود که به زودی تغییراتی در این زمینه حاصل شود. سایت خبری Android Police که آخرین به‌روزرسانی‌ها برای سیستم عامل اندروید را منتشر می‌کند، اعلام کرد که گوگل در حال تکمیل سرویس جدیدی موسوم به YouTube Red است و به زودی آن را در اختیار کاربران خود می‌گذارد.

در بررسی‌های اولیه به نظر می‌رسد این سرویس به گونه‌ای ساخته شده است که اگر یک تصویر ویدیویی در سرویس یوتیوب را نیمه‌کاره رها کنید و سراغ تصاویر یا ابزارهای دیگری بروید، این قابلیت به شما پیغام می‌دهد تا دوباره به ویدیوی مذکور دسترسی داشته باشید یا اینکه دفعه بعد ضمن باز کردن ابزار یوتیوب، بتوانید به صورت مستقیم سراغ ویدیوی قبلی بروید.

در حال حاضر فقط کاربران اندرویدی می‌توانند این ابزار را نصب کنند و البته کارشناسان آن را بخشی از  YouTube Music Key می‌دانند.

شرکت گوگل قصد دارد هفته آتی یک همایش بزرگ برگزار کند و طی آن مدل جدید گوشی هوشمند Nexus، نسخه جدید سیستم عامل اندروید و مدلی تازه برای Chromecast را معرفی کند. در این میان پیش‌بینی می‌شود سرویس YouTube Red هم هفته آینده عرضه شود.

سرویس Music Key از زمان عرضه خود یعنی حدود یک سال قبل در نسخه بتا باقی مانده است و بنابراین می‌توان منتظر به‌روزرسانی گسترده آن بود.


​​