تلفن همراه

مسافران هوایی اروپا سال آینده اینترنت‌دار می‌شوند

سفرهای هوایی در آمریکا به گونه‌ای انجام می‌شود که مردم می‌توانند هزاران کیلومتر بالاتر از سطح زمین به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند. این سرویس در برخی پروازهای بین‌المللی هم برای کاربران فراهم شده است. اما اروپا تصمیم دارد با اندکی تاخیر قابلیت مذکور را در اختیار کاربران بگذارد تا در سفرهایی که در این قاره انجام می‌شود، امکان دسترسی به اینترنت هم وجود داشته باشد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت هواپیمایی Lufthansa اعلام کرد از تابستان آینده به تمام مسافران هوایی خود امکان می‌دهد با سرعتی که در خانه‌های اروپا تجربه می‌کنند، به اینترنت دسترسی داشته باشند. بر این اساس کاربران می‌توانند در سفرهای هوایی خود از انواع مختلف سرویس‌های مبتنی بر اینترنت که شرکت مذکور ارایه می‌دهد هم بهره‌مند شوند.

مسافران هوایی معمولا استفاده از سرویس‌های متنی و کم‌حجم را ترجیح می‌دهند. ولی Lufthansa به مسافران خود گفت که آنها می‌توانند از ابزارهای حجیم و سرویس‌های پرکاربرد هم در آسمان‌ها استفاده کنند.

کاربران همچنین می‌توانند در حالی که در ارتفاع هزاران کیلومتری از سطح زمین به سر می‌برند،‌ با دوستانی که روی زمین هستند پیامک بفرستند یا با آنها تماس صوتی برقرار کنند.

این شرکت هواپیمایی آلمانی هم‌اکنون به صورت آزمایشی سرویس مذکور را در برخی پروازهای خود ارایه می‌دهد و قرار است دو شرکت مخابراتی Inmarsat و Deutsche Telekom تا سال آینده آنها را گسترش دهند.

البته شرکت هواپیمایی Lufthansa هنوز اعلام نکرده است که استفاده از این سرویس‌ها چقدر هزینه در بر دارد و از تابستان آینده کاربران چگونه می‌توانند استفاده از اینترنت حین سفرهای هوایی را از قبل رزرو کنند.


​​