تلفن همراه

نمایشگرهای انعطاف‌پذیر نیمی از بازار جهانی را در دست می‌گیرند

مرکز تحقیقاتی IHS پیش‌بینی کرد در سال 2020 میلادی نمایشگرهای تاشو و انعطاف‌پذیر نیمی از بازار جهانی نمایشگرهای موبایلی را در دست می‌گیرند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس اطلاعات مندرج در «گزارش بازار و فناوری نمایشگرهای انعطاف‌پذیر IHS»، بین سال‌های 2016 تا 2020 میلادی بازار جهانی نمایشگرهای تاشو میانگین رشد سالانه 58 درصدی را تجربه می‌کند تا بر این اساس در سال 2020 بش از 180 میلیون قطعه نمایشگر منعطف به دست کاربران جهانی برسد.

«جری کانگ» مدیر تحقیقات مرکز فناوری IHS گفت: «نمایشگرهای تاشو محبوب‌ترین نوآوری در این عرصه محسوب می‌شوند و بازار جهانی را با تحول بزرگ مواجه می‌کنند. در حقیقت می‌توان پیش‌بینی کرد از سال آینده نخستین گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی انعطاف‌پذیر در اختیار کاربران قرار می‌گیرند».

از مهم‌ترین مزایای نمایشگرهای انعطاف‌پذیر می‌توان به استحکام بالا، وزن پایین، ضخامت کم، کاهش شکنندگی و آسانی در حمل دستگاه اشاره کرد. دو شرکت ال‌جی و سامسونگ هم‌اکنون نخستین مدل انعطاف‌پذیر از نمایشگرهای OLED را معرفی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود پرچمداران گوشی‌های آنها در آینده نزدیک به این نمایشگرها مجهز شوند.

کانگ همچنین توضیح داد: «نمایشگرهای انعطاف‌پذیری می‌توانند توجه بازار جهانی را جلب کنند. نه تنها کاربران جهانی، بلکه شرکت‌های بزرگ هم به این نمایشگرها علاقه دارند و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک  سامسونگ و اپل محصولات جدید خود را با این فناوری عرضه کنند».


​​