تلفن همراه

سامانه ارتباطات دستگاه به دستگاه در نمایشگاه تلکام معرفی شد

منبع: تسنیم
اپراتور دوم موبایل همزمان با برپایی نمایشگاه بین المللی ایران تلکام۲۰۱۵، برای نخستین بار در ایران، سامانه پیشرفته خدمات دستگاه به دستگاه (M۲M)را معرفی کرد.
 
 
این سامانه بستری برای ارائه انواع خدمات دولت همراه، هوشمندسازی خدمات و صنایع مختلف به شمار می‌رود و کاربردهای مختلف آن در حوزه‌هایی نظیر شهر هوشمند، صنایع هوشمند، سلامت همراه، خانه‌های هوشمند، حمل‌و‌نقل و خودروهای هوشمند در معرض دید بازدیدکنندگان از سالن اختصاصی این اپراتور در شانزدهمین نمایشگاه تلکام قرار گرفت.
 
ایرانسل بالغ بر یک هزار میلیارد ریال در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده و اینک با اجرایی شدن آن، امکان اتصال هزاران دستگاه و ارائه صدها خدمت مختلف بر روی این بستر توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها را فراهم آورده است.
به گزارش تسنیم، امروزه دنیای ارتباطات محدود به افراد نیست و انواع دستگاه‌ها، ماشین‌آلات، خودروها و اشیای مختلف نیز به یکدیگر متصل هستند و با یکدیگر به تبادل اطلاعات می‌پردازند.
 
این ارتباطات نیازمند یک بستر امن و پیشرفته است که مدیریت تعداد زیادی دستگاه و حجم بالایی از ارتباطات را برای سازمان‌ها و دولت‌ها میسر سازد. پیش‌بینی‌های صورت گرفته در این زمینه حاکیست که تا چند سال آینده حدود 50 میلیارد دستگاه و شی‌ء از این طریق به یکدیگر متصل خواهند شد و بیش از 500 اپراتور موبایل در 190 کشور جهان نیز خدمات M2M را ارائه خواهند کرد.

​​