باندپهن

آمادگی مخابرات برای اجرای سریع شبکه ملی اطلاعات

منبع: ایسنا
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران ضمن معرفی سرویس‌های جدید مخابراتی از آمادگی این شرکت برای اجرای سریع شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
 
علیرضا صیدی در نمایشگاه تلکام با برگزاری نشستی خبری به ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت های مخابرات استان تهران پرداخت.
 
وی ضمن اشاره به سرویس هایی چون «جام جهان نما»،«آوای انتظار تلفن ثابت» و طرح تخفیف برای پرداخت بدهیهای مخابراتی اظهار کرد: اکنون شرکت مخابرات استان تهران آمادگی کامل دارد تا با تامین هزینه های مورد نیاز، شبکه ملی اطلاعات را در تهران با هر شکل که وزارت ارتباطات بخواهد اجرایی کنیم.
 
صیدی در عین حال عنوان کرد: در صورت تامین هزینه های مورد نیاز حتی اگر برنامه اجرای این طرح دو ساله در نظر گرفته شده باشد ما می توانیم آن را ظرف مدت یک سال و حتی شش ماه اجرایی کنیم.
 
مدیر عامل مخابرات استان تهران در ادامه به سرمایه گذاری 250 میلیارد تومانی شرکت مخابرات در سال جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به ورود و توسعه شبکه های اجتماعی میانگین مصرف تلفن رو به کاهش است و ما تلاش داریم این کاهش را از طریق استقبال بیشتر مردم از سرویس اینترنت که رو به افزایش است جبران کنیم اما با این حال در شرایطی که ما هشت میلیون تلفن ثابت داریم تعداد خط های منصوبه اینترنت مخابرات تنها حدود 900 هزار خط است.
 
صیدی در بخش دیگری از صحبت های خود نیز به مشکلاتی که به واسطه عدم همکاری شهرداری با مخابرات ایجاد شده اشاره کرد و گفت: برای واگذاری تلفن ثابت دو سال پیش قول داده بودیم که روند واگذاری های ما به روز میشود. سال گذشته نیز به این قول جامه عمل پوشاندیم اما برای حفظ این شرایط به نقدینگی و تجهیزات لازم است.
 
به گفته او هر خط تلفن ثابت حدود یک میلیون تومان هزینه دارد و برای فروش آن 50 هزار تومان دریافت می شود که این تعرفه‌ها اصلا توجیه اقتصادی ندارد.
 
وی ادامه داد: اکنون ما تجهیزات لازم را وارد تهران کرده ایم اما شهرداری مجوز توسعه نمی دهد و هزینه های دریافت مجوز بسیار افزایش یافته و گاه حتی هزینه مجوز از خود تجهیزات هم بیشتر است.
 
مدیرعامل مخابرات استان تهران در پایان گفت: با این وجود اکنون برای واگذاری بالغ بر یک میلیون خط تلفن و ADSL ظرفیت سازی شده است.

​​