تلفن همراه

نسخه جدید سیستم عامل اپل به روز رسانی شد

منبع: مهر
کمپانی اپل نسخه جدید سیستم عامل خود - ورژن ۹ - را به روز رسانی کرد.
پس از انتشار زمان اندک از نسخه جدید سیستم عامل اپل - IOS ۹ - این شرکت نسبت به بروز رسانی این نسخه اقدام کرد؛ نسخه جدید سیستم عامل iOS ۹.۰.۲ مسائلی در خصوص فعالسازی iMessage و داده های سلولی را برطرف می کند.
 
براساس اصلاحیه منتشر شده، شرکت اپل تعدادی مشکل را در به روز رسانی جدید iOS ۹.۰.۲ از جمله مشکلات فعالسازی iMessage، مشکلات مرتبط با پشتیبان گیری iCloud و مشکلی در تنظیمات داده های سلولی را اصلاح کرده است؛ از بعد امنیتی نیز تنها یک مشکل برطرف شده و آن مربوط به یک آسیب پذیری در قفل صفحه کلید است که می توانست بدون کد رمز عبور کاربر، منجر به دسترسی غیرمجاز به عکس ها و تماس ها شود.
 
گزارشات مربوط به دور زدن قفل صفحه کلید هفته گذشته منتشر شد. هر فردی که دسترسی فیزیکی به دستگاه داشته باشد در صورتیکه Siri فعال باشد می تواند قفل صفحه کلید را دور زده و به عکس ها و تماس های دستگاه دسترسی یابد.
 
یکی از کاربران آیفون که دو سال پیش این مشکل را در iOS ۷ پیدا کرده بود چند روز پیش در توییتی نوشت: مشکل دور زدن قفل صفحه کلید هم چنان در iOS ۹.۰.۱ وجود دارد. این کاربر سپس تایید کرد که این مشکل در iOS ۹.۰.۲ اصلاح شده است.
 
اپل به کاربران توصیه کرده که اصلاحیه های انجام شده را بر روی دستگاههای خود اعمال کنند.

​​