تلفن همراه

توضيحات وزير ارتباطات درباره حضور ايرانسل در بورس

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره حضور شرکت ایرانسل در بورس گفت: در شرایطی که کشورهای مختلف دنیا برای سرمایه‌گذاری در ایران در حال برنامه‌ریزی هستند، صلاح نیست شرکتی که در سال‌های سخت تحریم با وجود همه مشکلات، سرمایه‌گذاری در ایران را دنبال کرده ، با مشکل مواجه کنیم.
 
محمود واعظی در حاشیه مراسم روز جهانی پست در جمع خبرنگاران افزود: بحث بورسی‌شدن ایرانسل منتفی نشده، اما زمانی که شرکت‌های بزرگ قصد ورود به بورس را دارند باید آمادگی‌های لازم را در خود ایجاد کنند.
 
وی با اشاره به تعلق 49 درصد سهام ایرانسل به سرمایه گذار خارجی افزود: اکنون در شرایطی که کشورهای مختلف قصد ورود به ایران و سرمایه‌گذاری در آن را دارند، لازم است از شرکتی که در شرایط سخت با ما همکاری کرده و سرمایه‌گذاری خود در ایران را رها نکرده حمایت کنیم و حال که این شرکت اعلام می‌کند شرایط آماده ای برای بورسی شدن ندارد، ما هم باید کمی انعطاف‌پذیر باشیم.
 
واعظی تاکید کرد: این شرکت فعالیت‌های خود را به طور مرتب و شفاف انجام می‌دهد و با بورسی نشدن این شرکت، اتفاق خاصی نخواهد افتاد ، اما به هرحال حالا که سرمایه‌گذاران خارجی قصد ورود به ایران را دارند اگر فضای سرمایه را آرام‌تر نگه داریم شرایط بهتری در کشور حاکم می‌شود.
 
وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی در خصوص سیاست‌های وزارت ارتباطات در زمینه‌ی اعطای پروانه‌های جدید گفت: برای این پروانه‌ها دو سال مطالعه صورت گرفته و لازم است هر شرکتی که خواستار پروانه است، شاخص‌ها، معیارها و توانایی‌های خاصی نیز از نظر مالی و فنی داشته باشد تا بتوانیم به آن پروانه خدمات بدهیم . 
 
واعظی افزود: شرکت‌های مختلفی اعلام آمادگی کرده‌اند و از میان نزدیک به هزار شرکتی که در این حوزه فعالیت می‌ کنند، تاکنون هشت شرکت شرایط دریافت مجوز ارائه خدمات گسترده ارتباطاتی ( FCP ) داشته اند و در آینده نزدیک پروانه‌های خود را دریافت می‌کنند.

​​