فناوری اطلاعات

بدون یک خط کدنویسی برای ویندوز ۱۰ برنامه بنویسید

منبع: فارس
مایکروسافت برای افزایش استقبال از سیستم عامل ویندوز 10 و جلب نظر برنامه نویسان و توسعه دهندگان اعلام کرده که با استفاده از ابزاری تازه می توان برنامه های آی او اس و آندروید را به ویندوز منتقل کرد.
 
این امر به معنای ایجاد یک پلاتفورم جهانی برنامه های تلفن همراه است که همه برنامه های قابل اجرا بر روی سیستم عامل های دیگر را در محیط ویندوز قابل اجرا می‌کند.
 
این شرکت با به روز کردن App Studio  خود به کاربران امکان داده تا بعد از طراحی نمونه اولیه یک برنامه آن را از طریق مرورگر وب در دسترس قرار دهند بدون آنکه نیازی به نصب برنامه Visual Studio یا حتی یک خط کدنویسی داشته باشند.
 
با این روش ساده کاربران عادی هم می توانند در عرض 10 دقیقه برنامه های مورد نظر خود را طراحی کنند. البته برنامه App Studio مایکروسافت که نیاز به کدنویسی برای خلق برنامه های همراه را برطرف می کند طراحی برنامه های خاص و خیلی پیچیده را ممکن نمی کند، اما برنامه هایی که از این طریق طراحی می شوند همگی کاربردی و مناسب بوده و حداقل نیازها را برآورده می کنند. همچنین از این طریق نمی توان برنامه های کاربردی یا بازی های ویدیویی طراحی کرد.

​​