فناوری اطلاعات

مریسا مایر: سبک مدیریتی من گوش دادن است

منبع: دنیای اقتصاد
marissa-mayer.jpg
مدیرعامل یاهو در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود اعلام کرده است سبک مدیریتی وی را می‌توان در یک کلمه توصیف کرد و آن «گوش دادن» است.
 
ماریسا مایر در یک گردهمایی در سانفرانسیسکو گفت که به مدیریت همانند گوش کردن نگاه می‌کند و اریک اشمیت، رئیس اجرایی شرکت مادر جدید گوگل موسوم به «الفبا» و استادش به وی یاد داده که شغلش به‌عنوان یک مدیرعامل، ترسیم یک هدف، گوش دادن به تیم و پیدا کردن راهی برای رسیدن هرچه سریع‌تر به آن هدف باشد.
مایر در روزهای اول گوش دادن به نظرات کارمندان را در اولویت برنامه‌های خود قرار داد و داستان مشهوری را بازگو کرد که چطور هر روز چند ساعت به یک کافه می‌رفته تا در آنجا تمام کارکنان بتوانند ایده‌های خود را به وی بگویند و انجام این کار برایش دشوار بوده است. مایر گفت: من در واقع کاملا خجالتی هستم و این کار برای من یک چالش بود.
 
او در حال حاضر برای اینکه شرکت یاهو را که یک شرکت قدیمی ولی شناخته‌شده اینترنتی است احیا کند، کار سختی در پیش دارد چرا که یاهو در سه ماه گذشته عملکرد مایوس‌کننده‌ای داشته و اخیرا هیچ محصول خارق‌العاده جدیدی را ارائه نکرده و از برنامه‌های بلندپروازانه خود عقب‌نشینی کرده است.
این اتفاق باعث شده که برخی از قابل اعتمادترین مدیران اجرایی یاهو کار در این شرکت را رها کنند و در شرکت‌های دیگری مشغول به کار شوند.
 
برخی منابع نزدیک به یاهو به بیزینس اینسایدر گفتند: مایر فشار زیادی را تحمل می‌کند و برخی افراد وی را به این متهم کرده‌اند که همچون گذشته به نظرات اهمیت نمی‌دهد. مایر اذعان کرد که انجام این کار برای همیشه دشوار است. وی گفت: کلید ماجرا ابداع و نوآوری است. چیزی که باید روی آن کار کنید، یک ایده جدید، یک قابلیت جدید یا یک محصول تازه است؛ برای مثال وی می‌گوید فوتبال فانتزی یاهو می‌تواند به یک قابلیت جدید پرطرفدار تبدیل شود. ایده‌های جدید برای فکر کردن. فکر می‌کنم این موضوع چیزی است که خون تازه را تزریق می‌کند.

​​