فناوری اطلاعات

مدیر مایکروسافت در همایشی در ایران: ایران برای بازارهای جهانی آماده شود

منبع: فارس
یکی از مدیران مایکروسافت گفت: پس از برجام، بازارهای جهانی آمادگی پذیرش کالاها و خدمات ایرانی را دارند به شرط آنکه تولیدکنندگان این محصولات نیز بازارهای جهانی را به خوبی بشناسند.
 
آرش معتمدی مدیر محصول مایکروسافت به عنوان مهمان ویژه ششمین همایش کاربردپذیری گفت: پس از گشایش سیاسی اخیر، بازارهای جهانی آمادگی پذیرش کالاها و خدمات ایرانی را دارند به شرط آنکه تولیدکنندگان این محصولات نیز بازارهای جهانی را به خوبی بشناسند.
 
وی با اشاره به اهمیت بومی‌سازی محصولات مطابق با بازارهای هدف تاکید کرد: مدیران محصول و طراحان کاربردپذیری باید نسبت به ابعاد مختلف بازارهای جهانی مورد هدف خود شناخت کافی داشته باشند و این شناخت را به همه ابعاد از زبان تا فرهنگ و تاریخ و ساختار سیاسی اجتماعی و امکانات دولتی و خصوصی تسری دهند.
 
معتمدی با اشاره به تفاوت ارائه یک سرویس مشترک از سوی شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، اپل و مایکروسافت در بازارهای مختلف گفت: فراموش نکنید که محلی‌سازی یک محصول به معنی شناخت کامل مشتریان و کاربران است.
 
معتمدی خاطرنشان کرد:  یک محصول خوب علاوه بر بومی‌سازی باید به موضوع دسترسی‌پذیری نیز توجه ویژه داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه متخصصان حوزه IT جامعه‌ای خاص هستند که می‌توانند لذت درک فناوری را مانند یک جادو به کابران عادی عرضه کنند، گفت: با توجه به پتانسیل‌ها و توانمندی‌ها نهفته در نیروی انسانی ایران، دستیابی به بازارهای جهانی، دور از ذهن نیست.
 
نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات نیز در این همایش سخنرانی داشته است.

​​