فناوری اطلاعات

آشنایی با طرز اتصال کنترلر پی‌اس ۴ به رایانه

منبع: همشهری آنلاین
بعد از آپدیت‌های متوالی برای کنسول PS۴، بالاخره Sony با ارائه نرم‌افزاری این قابلیت را فراهم کرد که بتوان دسته شوک PS۴ را به کامپیوتر وصل کرد.
 برای این اتصال ابتدا باید آخرین ورژن نرم افزار DS4Windows که به راحتی آن را می‌توان از وب سایت DS4Windows webpage دانلود کرد.
 
بعد از دانلود کردن این نرم افزار، با استفاده از نرم افزار winrar فایل را باز کنید. بعد از این کار دو فایل با نام‌های DS4Windows وDS4Update ظاهر می‌شود.
 
بر روی گزینه DS4Windows کلیک کنید تا این اپلیکیشن نصب شود. بعد نصب شما صفحه‌ای را مشاهده می‌کنید بر روی آن تعداد گزینه وجود دارد.
 
برای راحتی کار طبق دستور عمل زیر اقدام کنید
 
     
 
چگونه کنترلر PS۴ را به کامپیوتر وصل کنیم؟
 
با انجام دستورات گفته شده در عکس بالا الان کنترلر شما آماده وصل کردن به کامپیوتر است. حالا با استفاده از کابل USB کنترلر را به کامپیوتر وصل کنید.
 
الان کنترلر با اقدامات گفته شده به کامپیوتر متصل است اما برای استفاده از ویژگی بیسیم کنترلر باید اقدامات زیر را انجام دهید.
 
1. دکمه PS دسته را به مدت 3 ثانیه نگهدارید.
 
2. وارد تنظیمات بلوتوث کامپیوتر خود شوید.
 
3. به بیسیم کنترلر متصل شوید.
 
4. اگر در طی روند بالا سیستم درخواست کد کرد 0000 را وارد کنید.
 
5. بعد از روند بالا برروی گزینه اتمام در نرم افزار DS4Windows کلیک کنید.
 
اگر در طی اتصال به کامپیوتر سیستم پیغام خطا داد ابتدا به گزینه تنظیمات و قسمت Option بروید و گزینه Hide DS4 Controller فعال کنید.
 
اگر با اقدام گفته شده این مشکل حل نشد با کلیک بر روی فایل DS4Update نرم افزار در صورت وجود نسخه جدید آپدیت می شود تا پیغام خطا سیستم بر طرف گردد.

​​