باندپهن

تعامل مخابرات با زیرساخت برای رفع مشکل فروش اینترنت

منبع: دنیای اقتصاد
معاون شرکت مخابرات ایران از تعامل با شرکت ارتباطات زیرساخت برای رفع توقف فروش پهنای باند اینترنت در ۶ استان خبر داد. داوود زارعیان با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران در حال هماهنگی با شرکت ارتباطات زیرساخت برای حل مشکل فروش پهنای باند اینترنت است، گفت: ما با اصل برخورد و قطع شدن لینک‌های ارتباطی مخالفیم و معتقدیم نباید بدهی موجب برهم خوردن تعاملات با شرکت زیرساخت شود.
 
وی گفت: با وجود اینکه رویکرد شرکت ارتباطات زیرساخت قطع فروش پهنای باند اینترنت است، به دنبال پرداخت بدهی‌های خود در ۶ استان مطرح شده هستیم.
معاون شرکت مخابرات ایران مبلغ بدهی مخابرات در این ۶ استان را ۲ تا ۴ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: پیش از این نیز، بدهی دو استان مازندران و همدان را پرداخت کرده‌ایم.
 
وی با اشاره به اینکه با مدیران عامل استان‌ها هماهنگی برای پرداخت بدهی صورت گرفته است، تصریح کرد: سیاست‌های تعرفه‌ای مخابرات مشکلاتی را برای این شرکت به وجود آورده و تا زمانی که این سیاست‌ها حل نشود، کم و بیش محدودیت‌هایی در پرداخت‌های مخابرات به دولت وجود خواهد داشت.
 
زارعیان با اشاره به اینکه صورتجلسات هماهنگی با شرکت ارتباطات زیرساخت را به زودی پاسخ خواهیم گفت، ادامه داد: برای پاسخ به درخواست شرکت ارتباطات زیرساخت نیازمند زمان برای بررسی اعداد و ارقام و وصول چک هستیم. دو هفته پیش شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل بدهی‌های مخابرات، دستور توقف فروش پهنای باند اینترنت به این شرکت را صادر کرد.

​​