فناوری اطلاعات

همکاری پست ایران با پست DHL برای توزیع مرسولات

منبع: مهر
شرکت پست ایران از توافق با پست بین المللی DHL برای توزیع مرسولات پستی خبر داد.
شرکت پست اعلام کرد که در راستای استفاده بهینه از ظرفیت ها و قابلیت های شبکه پستی کشور، با با پست بین المللی DHL وارد مذاکره شده و به توافق رسیدند.
 
براساس توافق صورت گرفته بین شرکت های پست و DHL ،‌توزیع مرسولات وارده خارجه شرکت DHL با استفاده از سرویس های ویژه و TLS و قبول و توزیع سایر مرسولات شرکت DHL با استفاده از سرویس مورد درخواست طرف قرارداد، به پست واگذار شد.
 
در حال حاضر، پیگیری و اجرای قرارداد یاد شده به منطقه ۱۳ پستی واگذار شده است.
 
پیش از این نیز مشاور ارشد پست DHL در خاورمیانه با بیان اینکه DHL حدود ۶۰ درصد سهم بازار پست ایران در بخش پست سریع بین‌الملل را در اختیار دارد اعلام آمادگی کرد که از ایران به عنوان هاب پستی برای کشورهای مشترک المنافع (CIS ) استفاده کند.
 
علی صراف‌زاده گفت: با توجه به اینکه خطوط هوایی ایران نسبت به دیگر کشورهای خاورمیانه بسیار امن‌تر است و همچنین به دلیل موقعیت استراتژیک جغرافیایی ایران، در نظر داریم تا از ایران به عنوان هاب پستی برای کشورهای حوزه CIS استفاده کنیم که در این راستا هم‌اکنون ۲ مرکز عملیاتی بزرگ پستی در تهران در دست ساخت است که تکمیل آن حدود ۲ سال زمان می‌برد و توسعه بزرگی برای ۲ تا ۳ سال آینده در خطوط هوایی و شبکه ایران برای مرسولات پستی انجام خواهد شد.

​​