فناوری اطلاعات

قابلیت اجرای بازی‏های PS2 روی PS4

منبع: دنیای اقتصاد
شرکت سونی کار روی قابلیت استفاده از بازی‏های پلی‏استیشن 2 روی نسل جدید این کنسول یعنی پلی‏استیشن 4 را در برنامه دارد و در حال کار روی آن است. شرکت سونی با اعلام رسمی این موضوع به وب‌سایت WIRED خاطرنشان کرده است که: ما در حال کار روی استفاده از فناوری شبیه‏سازی پلی‏استیشن 2 هستیم تا بازی‏های پلی‏استیشن 2 را به نسل فعلی بیاوریم. در حال حاضر توضیح بیشتری برای گفتن نداریم.
 
این‌طور که به نظر می‏رسد اولین بازی PS2 که قابل اجرا روی PS4 باشد به بازار عرضه شده است. بازی Star Wars: Battlefront ارائه شده به‌صورت باندل به همراه کنسول پلی‏استیشن 4 که در فروشگاه‏ها موجود است به همراه چهار نسخه کلاسیک بازی جنگ ستارگان به بازار عرضه شده که ظاهرا از همین فناوری مورد اشاره سونی بهره‏مند شده است.
 
بررسی‏های انجام شده نشان می‏دهد که این بازی‏های کلاسیک در واقع پورت شده کدهای قدیمی به PS4‏ نیستند و از فناوری شبیه‏سازی مورد اشاره سونی بهره‏مند شده‏اند. کنسول پلی‏استیشن 4 سونی تنها کنسول بازی سونی است که بدون بهره‏مندی از پشتیبانی بازی‏های عرضه شده برای نسل‏های قبلی این کنسول به بازار عرضه شد و شواهد حاکی است که سونی حداقل از سال گذشته به دنبال راه‏حلی برای بهره‏مندی از بازی‏های PS2 روی PS4‏ بوده است.
 
کنسول پلی‏استیشن 2 یکی از محبوب‌ترین کنسول‏های بازی عرضه شده توسط سونی است که هزاران بازی به صورت جهانی برای آن به بازار عرضه شد که شامل بازی‏های کلاسیک و نسخه اولیه و اصلی بازی‏های مهمی مانند God of War، Gran Turismo 3 و Final Fantasy X در کنار سایر عناوین مطرح بود.
حالا اگر سونی در عرضه این فناوری شبیه‏سازی اجرا موفق شود می‏تواند مجددا به فروش این بازی‏ها اقدام کرده و در واقع آرشیو بازی‏های کنسول پلی‏استیشن 4 را غنی‏تر کند. از پاسخ سونی مشخص است که این فناوری منحصر به بازی‏های جنگ ستارگان نخواهد بود اما همان‌طور که ابتدای مطلب خواندید سونی از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرده و حالا سوالات بسیاری بی‏پاسخ مانده است.
 
اینکه آیا از این فناوری برای تمام عناوین عرضه شده برای PS2 استفاده خواهد شد یا محدود به برخی بازی‏های مطرح خواهد بود. اینکه استفاده از این فناوری صرفا با استفاده از فروشگاه سونی و دریافت از آن خواهد بود یا اینکه شما خواهید توانست یک دیسک بازی PS2 را به‌راحتی در کنسول PS4 خود اجرا کنید و لذت ببرید!

​​