فناوری اطلاعات

هشدار پليس فتا فارس در مورد عشق‌هاي مجازي در اينترنت

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
رئيس پليس "فتا" استان فارس در خصوص عشق‌هاي مجازي در اينترنت و عواقب سوء آن هشدار داد. 
سرهنگ "سيدموسي حسيني" با بيان اين که يكي از روش هاي جديد دوست‌يابي و ايجاد ارتباط با سايرين، استفاده از اينترنت است گفت: در اين مقوله، اتاق‌هاي گفتگو كه به "چت روم ها" معروف هستند و در سايت‌هاي گوناگون در دسترس همگان قرار دارند، بيشترين نقش را ايفا مي‌كنند. 
 
وي ادامه داد: سايت‌هاي قدرتمندي نظير "ياهو"، "گوگل"، شبکه هاي اجتماعي موبايلي و.... مرتباً در حال ارتقاء و افزايش قدرت مانور در "چت روم ها" و سايت‌هاي زيرمجموعه دوست‌يابي و همسريابي خود هستند. 
 
رئيس پليس "فتا" اظهار كرد: افزايش امكانات تصويري در اين سايت‌ها باعث شده است تا با نصب يك دوربين كوچك روي مانيتور، امكان ارتباط چهره به چهره نيز فراهم شود تا فضاي ارتباطي حالتي طبيعي‌تر به خود بگيرد. 
سرهنگ "حسيني" بيان كرد: اين فناوري پيشرفته، انقلابي در نزديكتر شدن افراد در سراسر دنيا به يكديگر ايجاد كرده است، امّا اين ارتباط در "چت روم ها" و از طريق اينترنت، نوع جديدي از عشق‌هاي مجازي را ايجاد كرده كه به عشق‌هاي اينترنتي معروف است. 
 
وي دختران را قشر آسيب پذير در اين حوزه معرفي کرد و هشدار داد: در ايـن ميان، دخـتران به لحـاظ احـساس خطر يا بروز حالت شرم در حضور جنس مخالف، ترجيح مي‌دهند تا در دنياي مجازي و فارغ از دغدغه‌هاي حضور واقعي به گفتگو بپردازند. 
 
رئيس پليس "فتا" تصريح كرد: دختران در اين شرايط به لـحاظ غليـان احساسات و گرايشات جديد و ناملموس در خود، علاقه کثيري به اين نوع ارتباط نشان مي‌دهند و به‌طور معمول از هويت‌ها و شناسه‌هاي غيرواقعي براي حضور و معرفي خود استفاده مي‌ كنند. 
 
وي گفت: اين ارتباطات معمولاً از طريق پست الكترونيك (ايميل) ادامه مي‌يابد و پس از مدتي با ارتباطات تصويري (استفاده از وب كم) شكل تازه‌اي به خود مي‌گيرد كه سرانجام به ملاقات حضوري مي‌انجامد. 
رئيس پليس "فتا" خاطرنشان كرد: متأسفانه در اغلب موارد افراد با انگيزه‌هاي متفاوتي در اين ارتباط وارد مي‌شوند كه عواقب سوء آن متوجه فرد نوجوان، به‌خصوص دختران خواهد بود. 
 
سرهنگ "حسيني"‌ از شهروندان درخواست كرد: در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس Cyberpolice.ir ايميل: fars_fata@police.ir و يا تلفن : 2183919-071 بخش تماس با پليس "فتا" درميان بگذارند.
 

​​