فناوری اطلاعات

کاهش تعداد زنان شاغل در شرکت مایکروسافت

منبع: همکاران سیستم
مایکروسافت پیش از این هزاران کارمند خود را اخراج کرد تا بتواند تغییر ساختار کلی در بخش تولید سخت‌افزارهای موبایلی خو ایجاد کند.امسال زنان ۲۶.۸ درصد از مجموع کارمندان مایکروسافت را تشکیل می‌دادند که این رقم نسبت به ۲۹ درصد سال ۲۰۱۴ کمتر بود. مایکروسافت طی سال جاری میلادی ۵۷۰۱ کارمند زن کمتر نسبت به سال قبل استخدام کرد و در مقابل، ۵۳۱۶ کارمند مرد کمتر نسبت به سال ۲۰۱۴ استخدام مایکروسافت شدند.
 
به گزارش وبسایت PCworld، «گُون هاوستون» از مدیران مایکروسافت توضیح داد در حالی که این شرکت دیگر معیارهای سنجش را مد نظر قرار می‌دهد، کاهش تعداد کارمندان زن بر اساس تصمیمات سازمانی که در درازمدت می‌تواند نتایج قابل قبول داشته باشد صورت گرفته است.
 
او گفت: «کاهش نیروی کاری به دنبال تغییر ساختار ما در مرکز تولید سخت‌افزارهای موبایلی ایجاد شد ... این مسئله در تمام کارخانه‌های و مراکز تولید دستگاه‌های موبایلی و گوشی خارج از آمریکا تاثیر گذاشت و بخش اعظم کارمندانی که اخراج شدند را زنان تشکیل می‌دادند».
 
در حالی که کاهش تعداد زنان در شرکت مایکروسافت بیشتر در مشاغل غیرفنی صورت گرفته است، این شرکت هم‌اکنون در مقایسه با سال گذشته با درصد تقریبا مشابه کارمندان زن را در موقعیت‌های شغلی مختلف استخدام می‌کند. 
 
لازم به ذکر است درصد زنان در پست‌های مدیریتی مایکروسافت بدون تغییر باقی مانده است. این در حالی است که مایکروسافت نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی در پست‌های فنی، فروش و کارخانه‌ای زنان کمتری را به کار گرفته است.

​​