باندپهن

خسروی خبر داد: برقراری 1800 کانال ارتباط مستقیم بین ایران و عراق

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در پایانه مرزی مهران در نشست تسهیل ارتباطات زایران ایام اربعین حسینی، با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در یک سال گذشته جهت افزایش ظرفیت ارتباطی در استان ایلام گفت: آنچه می توانستیم برای زایران عزیز انجام داده ایم و خوشبختانه 1800 کانال ارتباط مستقیم بین دو کشور برقرار شده است.
 
خسروی در این نشست که با حضور استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان ایلام و مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه, برگزار شد، گفت: از شش ماه پیش به دستور دکتر واعظی، ستادی با حضور مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه داخلی جهت تسهیل ارتباطات در ایام اربعین تشکیل شد.
 
وی با تاکید بر این که خوشبختانه امروز وضعیت مطلوبی در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه داریم، افزود: ظرفیت مسیر 10 برابر شده است و گروه هایی به صورت 24 ساعته جهت رفع مشکلات حضور دارند.
 
خسروی  با اشاره به نصب سایت های نسل سوم توسط اپراتور اول در مرز مهران، ادامه داد: در داخل کشور عراق نیز با اپراتورهای عراقی مذاکراتی را دنبال کردیم که یکی از مهم ترین دستاوردهای سفر اخیر به عراق، دایر شدن 1800 کانال ارتباط مستقیم بین دو کشور بود.
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: همراه اول بین نجف و کربلا هشت سایت وای فای نصب کرده است که زایران بتوانند از اینترنت رایگان استفاده کنند. همچنین ایرانسل نیز اقدامات خوبی صورت داده است و در حال حاضر ارتباطات نرمالی با عراق داریم.
 
وی با اشاره به افزایش زایران عازم به سوی کربلای معلا، خاطر نشان کرد: آنچه می توانستیم برای زایران عزیز انجام دادیم و کار مربوط به طرف ایرانی انجام شده است و اما این ترافیک ممکن است برای اپراتورهای عراقی مشکل ایجاد کند.
 
خسروی در بخش دیگر سخنان خود فیبرنوری استان ایلام را 700 کیلومتر دانست و گفت: در برنامه آینده 440 کیلومتر دیگر به این اضافه خواهد شد.
 
وی ظرفیت IP استان را نیز در حال حاضر شش گیگابیت عنوان کرد و افزود: در نظر داریم این ظرفیت را به 120 گیگ افزایش دهیم و در همین راستا، مناقصه آن انجام شده است.

​​