بازار سرمایه

بیل گیتس، مارک زاکربرگ، جِف بیزاس و ...

ائتلاف بزرگترین مدیران IT جهان برای بهینه‌سازی مصرف انرژی

بزرگ‌ترین و صاحبنام‌ترین مدیران در عرصه جهانی فناوری دور یکدیگر جمع شدن تا با سرمایه‌گذاری روی نسل جدید فناوری‌ها بتوانند انرژی‌های پاک و ارزان را برای مردم به ارمغان بیاورند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این گردهمایی با عنوان «ائتلاف انرژی» برگزار شد و در آن افرادی چون «بیل گیتس» بنیانگذار مایکروسافت، «مارک زاکربرگ» بنیانگذار فیسبوک، «ریچارد برانسون» بنیانگذار شرکت Virgin، «جِف بیزاس» مدیرعامل شرکت آمازون و «جک ما» مدیرعامل شرکت علی‌بابا به همراه دیگر مدیران سرشناس حضور داشتند.

این افراد در ائتلاف خود قصد دارند راهکارهای انرژی با درصد آلایندگی صفر را تولید کنند و پروژه‌هایی را هم برای کشورهای مختلف تعریف کرده‌اند.

این گروه هم‌اکنون در مرحله نخست سرمایه‌گذاری خود به‌سر می‌برد و قرار است در بخش‌هایی مانند تولید انرژی الکتریسیته، ذخیره انرژی، انتقال، کشاورزی و سیستم‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی گام بردارد.

لازم به ذکر است که سرمایه‌گذاری در عرصه تولید و مصرف انرژی تاکنون توسط دولت‌ها انجام می‌شد و این بار بزرگترین مدیران فناوری جهان قصد دارند در این زمینه گام بردارند.

این گروه با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «ما باید مهارت‌ها و منابع سرمایه‌گذاران ارشد را در راست بهینه‌سازی مصرف انرژی هدایت کنیم و با بهره‌مندی از نوآوری‌ها، سیستم‌های نوین را از آزمایشگاه بیرون بیاوریم در زندگی روزمره از آنها استفاده شود. بخش خصوصی به خوبی می‌داند که باید در عرصه انرژی گام بردارد و با تاکید بر نوآوری‌ها، خطرات مربوطه به منابع انرژی فسیلی را به حداقل برساند».


​​