باندپهن

سرعت اینترنت استرالیا یک گیگابیت در ثانیه شد

شرکت سوئدی اریکسون و شرکت استرالیایی Telstra موفق شدند از نخستین شبکه موبایلی جهان مبتنی بر پنج سیستم LTE A Carrier Aggregation با توان یک گیگابیت در ثانیه رونمایی کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اگرچه تاکنون سرعت‌های بیشتر اینترنت در حالت آزمایشگاهی ثبت شده است، ولی اریکسون ادعا می‌کند که این سرعت را می‌تواند در آینده نزدیک برای کاربران خانگی ارایه دهد.

در حالت عادی سرعت بارگذاری با این شبکه مبتنی بر نسل چهارم خدمات مخابراتی 950 مگابیت در ثانیه محاسبه می‌شود و این در حالی است که توان شبکه Telstra برای انتقال داده‌ها 100 مگاهرتز گزارش شده است.

نکته مهم این است که دو شرکت مذکور موفق شدند با این کار رکورد سرعت بارگذاری داده‌ از اینترنت را بشکنند و آن را به بیش از 843 مگابیت در ثانیه برسانند. این سرعت در سایت speedtest.net به ثبت رسید.

دستیابی به سرعت یک گیگابیت در ثانیه هدف اولیه راه‌اندازی استاندارد LTE بود که البته طی سال‌های گذشته حاصل نشد و کارشناسان پس از آن مجبور شدند شبکه LTE-Advanced را ارایه دهند.

«مایک رایت» مدیر گروه شرکت‌های مخابراتی Telstra در این خصوص گفت: «درخواست کاربران جهانی برای افزایش سرعت اینترنت هر روز بیشتر می‌شود و ما برای نخستین بار موفق شدیم برای پاسخگویی به این درخواست سرعت اینترنت را به یک گیگابیت در ثانیه برسانیم».


​​