باندپهن

سرعت اینترنت اروپا 500 مگابیت در ثانیه شد

اریکسون و شرکت مخابراتی Cosmote Greece به صورت مشترک سرعت بارگذاری 500 مگابیت در ثانیه را در شبکه LTE به نمایش گذاشتند تا برای نخستین بار اروپا بتوانند به اینترن بی‌سیم با سرعت مذکور دسترسی پیدا کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت مخابراتی Cosmote به کمک اریکسون موفق شد فناوری جدید FDD 3xCarrier Aggregation را در شبکه موبایلی خود مورد استفاده قرار دهد و از این طریق سرعت اینترنت بی‌سیم را چند برابر بیشتر کند.

با این فناوری شرکت مخابراتی مذکور موفق شد توان 20 به‌علاوه 20 به‌علاوه 10 مگاهرتزی را در اختیار بگیرد و برای نخستین بار در اروپا سرعت اینترنت را به 500 مگابیت در ثانیه برساند.

فناوری توسعه مخابراتی LTE-A به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند به صورت همزمان در یک شبکه سیگنالی از چند سیستم LTE پشتیبانی کند. با توسعه پهنای باند این شبکه، اپراتور موبایلی می‌تواند ضریب ارسال و دریافت داده‌ها را افزایش دهد و در نهایت سرعت دسترسی به اینترنت را بیشتر کند.

فناوری FDD 3xCarrier شرکت اریکسون به گونه‌ای ساخته شده است که در شرایط مناسب رادیویی می‌تواند سرعت بارگذاری اینترنت را تا سه برابر افزایش دهد.

«استفانوس تئوکاراپولوس» مدیر مرکز فناوری و عملیات شرکت OTE Group در این خصوص گفت: «این نخستین بار است که یک اپراتور موبایلی در اروپا می‌تواند میانگین سرعت اینترنت را به 500 مگابیت در ثانیه برساند. با این اتفاق در آینده نزدیک کاربران اروپایی شاهد تحولات بزرگ اینترنتی خواهند بود».


​​