تلفن همراه

آی‌فون جدید 4 اینچی در راه است

منبع: دنیای اقتصاد
اپل در تلاش برای ساخت یک گوشی جدید چهار اینچی آی‌فون است که در اوایل زمستان عرضه خواهد شد. قرار است در این گوشی از فناوری NFC استفاده شود. 
 
با افزوده شدن فناوری یاد شده استفاده از خدمات همراه اختصاصی اپل موسوم به اپل‌پی امکان‌پذیر خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی‌های این گوشی پردازنده جدید و پرسرعت A9 است که در گوشی آی‌فون 6 اس هم از آن استفاده شده است. همچنین در این گوشی چهار اینچی از همان دوربینی استفاده خواهد شد که قبلا در گوشی iPhone 5S مورد استفاده قرار گرفته بود. کارشناسان این گوشی را نسخه‌ای ارتقا یافته از گوشی iPhone 5S می‌دانند. همچنین احتمال می‌رود این گوشی با قاب فلزی و در دو یا سه رنگ متنوع عرضه شود.
 
همچنین گوشی یاد شده از فناوری 3D Touch پشتیبانی خواهد کرد. درحالی‌که اکثر شرکت‌های سازنده گوشی به دنبال ساخت مدل‌هایی با نمایشگرهای بزرگ‌تر هستند، اپل جزو معدود شرکت‌هایی است که گوشی‌های دارای نمایشگرهای کوچک و باکیفیت بالا تولید می‌کند.انتظار می‌رود 8 تا 9 درصد از گوشی‌های آی‌فون تولید شده توسط اپل در سال 2016 دارای نمایشگرهای کوچک باشند. قیمت این گوشی جدید هم 400 تا 500 دلار خواهد بود. iPhone 5S در حال حاضر 450 دلار قیمت دارد.

​​