باندپهن

مدیر عامل مخابرات استان تهران خبر داد: خروج شرکت‌های خصوصی تلفن ثابت از بازار قبلا تجربه شده است/ شناسایی دلیل قطع اخیر اینترنت برخی مشترکان

منبع: فارس
مدیر عامل مخابرات استان تهران علت قطع اخیر اینترنت برخی مشترکان این شرکت را توضیح داد و از رفع مشکل تا آخر هفته خبر داد.
 
علیرضا صیدی مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران امروز در یک نشست خبری در نمایشگاه الکامپ درباره کیفیت خدمات اینترنت مخابرات توضیح داد: بیشترین نارضایتی از سرویس اینترنت مخابرات بین مشترکان اینترنت نامحدود دیده می‌شود و مشترکان اینترنت حجمی مشکل خاصی ندارند.
 
وی گفت: بیش از 75 درصد مشترکان اینترنت استان تهران، مشترک سرویس نامحدود هستند.
 
صیدی ادامه داد: در زمان‌هایی از شبانه‌روز به دلیل حجم زیاد مشترکان، کندی ترافیک و افت کیفیت اتفاق می‌افتد، البته این مشکل همیشگی نیست و در ساعات اوج ترافیک رخ می‌دهد.
 
مدیرعامل مخابرات استان تهران ادامه داد: این افت کیفیت اغلب در اپلیکیشن‌های ارتباطی احساس می‌شود که تلاش می‌کنیم با توسعه شبکه این اختلال را برطرف کنیم.
 
* قطعی اینترنت برخی مشترکان مخابرات در هفته‌های گذشته به دلیل باگ شبکه
 
وی همچنین از قطع ارتباط برخی مشترکان اینترنت مخابرات تهران در هفته‌های گذشته خبر داد و گفت: این موضوع به دلیل بروز یک باگ در شبکه بود که درصد کمی از مشترکان را با قطعی سرویس مواجه کرد.
 
وی ادامه داد: هم اکنون این مشکل شناسایی شده و تا پایان هفته حل خواهد شد.
 
* ادعای ارائه تلفن ثابت بخش خصوصی ارزان‌تر از قیمت مخابرات بعید است
 
صیدی همچنین درباره صدور پروانه‌های جدید ارتباطات ثابت توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: اگر چه این شرکت‌ها ادعا می‌کنند که می‌توانند خدمات تلفن ثابت را ارزان‌تر از مخابرات ارائه کنند، اما در گذشته تجربه شکست 5 شرکت ارائه دهنده تلفن ثابت را داریم.
 
وی توضیح داد: 5 شرکت خصوصی که غیر از مخابرات خدمات تلفن ثابت را ارائه می‌دادند، در عمل از این بازار کنار رفتند و از برخی از آنها نیز مشترکان خود را به مخابرات منتقل کرند.
 
وی گفت: تاکنون بیش از 10 پروانه جدید SCP (اپراتور شبکه ارتباطات ثابت) واگذار شده که گفته می‌شود، تعداد پروانه‌ها می‌تواند به 18 عدد نیز افزایش یابد، اما اگر این روال واگذاری متعدد پروانه ادامه یابد بی‌شک شاهد خروج برخی شرکت‌ها از این بازار خواهیم بود و بازار قطعا کشش 18 شرکت SCP را ندارد.
 
وی ادامه داد: هم اکنون قیمت راه‌اندازی هر خط تلفن ثابت حدود یک میلیون تومان برای مخابرات تمام می‌شود که مخابرات آن را 50 هزار تومان می‌فروشد، بنابراین در حال حاضر نیز بازار تلفن ثابت زیان‌ده است.

​​