باندپهن

توسط شرکت مخابرات استان تهران انجام می شود: ارائه اینترنت پرسرعت بی‌سیم در اماکن عمومی

معاون شبکه شرکت مخابرات استان تهران گفت:زیرساخت های لازم برای ارائه اینترنت پرسرعت بی‌سیم (WIFI) در اماکن عمومی آماده شده و در ماه‌های آتی پوشش‌دهی آغاز می شود.
 
مهندس رضا خلیلی در گفت‌وگو با روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران، با اعلام این خبر افزود: سفارش و طراحی سیستم IMS( مشابه WIFI)انجام شده استکه مشتریان خانگی و تجاری با استفاده از آن می توانند،به صورت همزمان از سایر سرویس‌ها از جمله سرویس آوای انتظار،  کنفرانس صوتی و تصویری، سرویس One Number و ... نیز بهره مند شوند.
 
وی در خصوص بسترهای جدید شرکت مخابرات استان تهران گفت: یکی از بسترهایی که واگذاری آن در سال جاری شروع شده است، ارائه بستر ترانسمیشن ( محیط انتقال ) نسل جدید با ظرفیت بالا است.
 
خلیلی با اشاره به معرفی سرویس جدید جام جهان نما در نمایشگاه تلکام خاطرنشان کرد: در حال حاضر بستر فنی ارائه این سرویس برای 70درصد از مشترکین در حال آماده سازی است.
 
وی همچنین در خصوص ارائه سرویس IPTV گفت: بستر واگذاری این سرویس نیز در حال آماده سازی است و به محض آماده شدن به متقاضیان واگذار خواهد شد.
 
معاون شبکه شرکت مخابرات استان تهران، اجرای طرح سرویس آوای انتظار در برخی مناطق مخابراتی به صورت پایلوت را مثبت ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: این سرویس در ماه های آتی در تمامی مناطق مخابراتی استان تهران و البرز ارائه خواهد شد.
 
وی در خصوص درگاه های خرید سرویس آوای انتظار گفت: مشترکین می توانند با توجه به محدوده های تعیین شده و با مراجعه به سایت شرکت مخابرات استان تهران به نشانی www.tct.ir اطلاعات تکمیلی در مورد این سرویس را دریافت و با مراجعه به سایت www.ava2030.ir و وارد نمودن کد آوای انتخابی خود نسبت به فعالسازی این سرویس اقدام نمایند.
 
خلیلی، اصل مشتری مداری را یکی از اصول مهم شرکت مخابرات استان تهران برشمرد و بر ضرورت افزایش تعداد درگاه های خرید سرویس های مخابراتی تاکید کرد.
وی در خصوص چالش های اخیر مخابرات برای توسعه تلفن ثابت گفت: شرکت مخابرات استان تهران برای توسعه بستر تلفن ثابت هیچ مشکلی ندارد و در حال حاضر بار مشکلات موجود در حوزه برون سازمانی است و باید تمامی تلاش خود را برای رفع آن طی مذاکراتی با سایر ارگان ها و نهادهای اجرایی انجام دهیم.
 
معاون شبکه شرکت مخابرات استان تهران، با بیان این که کارتهای تراشه دار تلفن همگانی در حال حاضر منسوخ شده است، گفت: روش های جدیدی از جمله انتقال هزینه تلفن همگانی به تلفن ثابت راه اندازی شده و به زودی به صورت پایلوت در منطقه 5 مخابراتی عملیاتی خواهد شد.

​​