تلفن همراه

کاهش درآمد اپراتورهای جهان در فصل سوم 2015

درآمد اپراتورهای موبایلی از ارایه خدمات مختلف در فصل سوم سال 2015 میلادی اندکی افزایش یافت و البته در فصل چهارم رشد 0.1 درصدی را نسبت به مشابه سال قبل تجربه کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کرد چین میانگین درآمد اپراتورهای جهانی از ارایه خدمات را افزایش داد و دیگر مناطق از جمله اروپا توانستند از ارایه خدمات 4G LTE درآمدهای خود را بیشتر کنند.

این مرکز برای به دست آوردن نتایج خود روی 246 اپراتور مخابراتی بررسی کرد و توضیح داد این شرکت‌ها 80 درصد مشترکان موبایلی جهان را تحت پوشش قرار داده‌اند.

در پایان این بررسی مشخص شد در منطقه آمریکای لاتین و مرکزی میزان درآمدهای اپراتورهای موبایلی در فصل سوم سال 2015 میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.9 درصد کاهش یافته است و در این دوره زمانی اپراتورهای ونزوئلا بیشتر از بقیه با کاهش درآمد مواجه شدند.

در این دوره زمانی خاورمیانه و آفریقا بیشترین افزایش درآمد را در اپراتورهای موبایلی خود تجربه کردند و طی فصل سوم سال 2015 میانگین درآمد آنها 2.7 درصد بیشتر شد.

لازم به ذکر است در سه ماهه سوم امسال ترافیک داده‌ موبایلی در گستره جهانی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 71 درصدی را تجربه کرد و میانگین درآمد اپراتورهای جهان از سرویس‌های غیرپیامکی 43 درصد بیشتر شد.


​​