تلفن همراه

مدیریت کامل چرخش صفحه در اندروید با اپلیکیشن Rotation - Orientation Manager

منبع: دیجیاتو
تغییر وضعیت صفحه نمایش از حالت عمودی به افقی و بالعکس، کاریست که هر روز موقع تماشای عکس، ویدئو یا هنگام کار در اپلیکیشن ها انجام می دهیم. اغلب اپلیکیشن ها و منوهای سیستم عامل اندروید، امکان این جابجایی را برای کاربر فراهم کرده اند، اما هستند اپلیکیشن هایی که تنها در حالت افقی یا عمودی می توان به استفاده از آنها پرداخت.
 
به عنوان مثال محدودیت نمایش اپلیکیشن ها در حالت عمودی، می تواند برای کاربران تبلت که به کار در حالت افقی عادت کرده اند، آزاردهنده باشد. اپلیکیشن Rotation – Orientation Manager ابزاریست که چنین مشکلی را با مدیریت چرخش صفحه به طور دستی در تک تک اپلیکیشن ها رفع می کند.
 
فرقی نمی کند اپلیکیشن مورد نظر شما از نمایش افقی پشتیبانی کند یا نه، Orientation Manager به اجبار آن را به حالت افقی خواهد برد. به عنوان مثال اینستاگرام را می توانید در حالت افقی باز کنید، یا همین کار را برای صفحه خانه لانچرتان انجام دهید.
 
چرخش صفحه در تک تک اپلیکیشن ها را می توانید با Orientation Manager به طور دستی مدیریت کنید و برایشان حالت ثابتی در نظر بگیرید. در تنظیمات اپ هم چندین حالت مختلف برای چرخش صفحه در نظر گرفته شده، از چرخش خودکار گرفته تا چرخش اجباری به حالت افقی و افقی برعکس.
 
برای دسترسی آسان تر به تنظیمات، به غیر از ورود به منوی اصلی اپ می توانید از ویجت های صفحه خانه یا ویجت شناور اپ در نوار اعلان ها استفاده کنید. حتی اگر موبایلتان را روت کرده باشید، می توانید بین این اپ و Tasker رابطه تعاملی برقرار کرده و از خصوصیت اتوماسیون تسکر برای راحتی کارتان بهره بجوئید.
 
البته Orientation Manager برای اجرا به روت احتیاج ندارد و در کلیه موبایل های مبتنی بر اندروید 4.0 به بالا قابل اجراست. این ابزار کاربردی را می توانید از گوگل پلی یا از این آدرس اینترنتی دانلود کنید.

​​