لبه تکنولوژی

حلقه هوشمند، نسل جدید دیوایس های پوشیدنی

منبع: alldigital
به نظر می آید که حیطه جدیدی برای دیوایس های پوشیدنی هوشمند تعریف شده باشد، حلقه یا انگشتر های هوشمند از جمله موارد نوپایی هستند که مورد توجه تولید کنندگان دیوایس های دیجیتال قرار گرفته اند. اخیراً پتنتی از کمپانی سامسونگ منتشر شده که بر اساس آن حلقه ای با کارایی های مختلف در دست طراحی است که در امور مختلفی نظیر کنترل اسمارت فون، تبلت، تلویزیون هوشمند و یا دیگر دیوایس های هوشمند قابل استفاده خواهد بود.
 
چرخش مهمترین حرکت عملیاتی این محصول خواهد بود، گردش به چپ یا راست می تواند عملیات از پیش تعیین شده ای را انجام دهد. مواردی چون عوض کردن کانال تلویزیون و یا روشن و خاموش کردن چراغ های متصل به سیستم هوشمند در لیست قابلیت های این رینگ ذکر شده اند، حتی گفته شده است که کاربردهایی در شبکه های اجتماعی نیز می توان برای آن تعریف نمود. ساعت هوشمند Gear S2 هم دارای حاشیه متحرک چرخشی است که کاربرد های مختلفی دارد، به نظر می آید که در طراحی این رینگ نیز از ایده مشابهی استفاده شده است.
 
samsung smart ring
 
گفتنیست که کمپانی های دیگری نظیر مایکروسافت و گوگل نیز پتنت هایی در رابطه با رینگهای هوشمند دارند اما به نظر می آید که پتنت جدید سامسونگ به شکل جدی تر و کاربردی تری به این دیوایس نگاه می کند.
 
smart ring

​​