تلفن همراه

دوربین نوت 5 جزو سه دوربین برتر گوشی هوشمند در جهان است

منبع: دیجی کالا
گرچه بر هیچ‌کس پوشیده نیست که گوشی گلکسی نوت 5 یک دوربین فوق‌العاده دارد، اما حالا کیفیت خوب آن رسما تایید شده است. DxOMark اعلام کرده که فبلت مورد علاقه‌ی همه دوربینی دارد که سومین دوربین برتر در بازار به حساب می‌آید. شرکت DxOMark در زمینه‌ی توسعه‌ی نرم‌افزار پردازش تصویر فعالیت دارد. در وب‌سایت این شرکت هم دوربین‌ها و لنزها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
 
 
نوت 5 در زمینه‌ی حفظ جزییات امتیاز بالایی گرفته و تصاویری که ثبت می‌کند بیشترین وضوح را دارند.
DxOMark یک مرجع مهم برای مقایسه‌ی کیفیت تصاویر است. مقایسه‌ای که آنها از کیفیت دوربین دستگاه‌های مختلف ارایه می‌دهند، هم بی‌طرفانه و هم دقیق و جامع است. آنها به دوربین گلکسی نوت 5 امتیاز ۸۶ داده‌اند که کمی پایین‌تر از امتیاز گلکسی S6 اج پلاس و سونی اکسپریا Z5 است. دوربین این دو گوشی هر یک با کسب امتیاز ۸۷ بهترین دوربین‌های گوشی هوشمند از دیدگاه DxOMark هستند.
 
چه چیزی دوربین گلکسی نوت 5 را شگفت‌انگیز می‌کند؟ DxOMark به توانایی دوربین ۱۶ مگاپیکسلی این دستگاه در حفظ تعادل میان کنتراست و نوردهی اشاره می‌کند. فرقی هم نمی‌کند که شرایط نوری محیط ایده‌آل باشد یا خیر. نوت 5 یک ویژگی دارد که به کمک آن شرایط محیطی با نور بالا را تشخیص می‌دهد و حالت HDR را فعال می‌کند تا بتواند جزییات را ثبت کند. البته آنها به این نکته هم اشاره می‌کنند که رنگ سفید در نور کم تا حدودی به زردی یا صورتی می‌زند.
 
نوت 5 در زمینه‌ی حفظ جزییات امتیاز بالایی گرفته و تصاویری که ثبت می‌کند بیشترین وضوح را دارند. به نظر می‌رسد گوشی گلکسی نوت 5 قدرت ماندگاری در بازار و ادامه به رقابت در سال ۲۰۱۶ را دارد. گرچه این دستگاه قدرتمندترین سخت‌افزارهای بازار را ندارد، اما عملکرد خوبی نشان داده است.

​​