تلفن همراه

پیامک فشار خون بالا را درمان می‌کند

بررسی روی بیش از 1300 بزرگسال مبتلا به فشار خون نتایجی را نشان داد و سپس کارشناسان آن را با گروه دیگری از این افراد که پیامک‌های تعاملی از دوستان خود دریافت می‌کردند را بررسی کردند. نتایج حاصل از این مطالعه در نشریه انجمن قلب آمریکا منتشر شد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پروفسور «اندرو فارمر» از دانشکده علوم خدمات درمانی در دانشگاه آکسفورد در این خصوص اعلام کرد: «فشار خون بالا یک اختلال معمول است که به کمک رایانه‌های لوحی می‌توان آن را کنترل کرد. حتی در ‌سیستم‌های بهداشتی و درمانی امروزی هم بیماران نمی‌توانند به صورت آزادانه به تبلت دسترسی داشته باشند. ولی باید پذیرفت که این دستگاه می‌تواند اختلالات فشار خون را کنترل کند».

بررسی‌ها نشان داده است که احتمال فراموش کردن مصرف دارو توسط بیماران زیاد است. ولی همین افراد هرگز فراموش نمی‌کنند موقع بیرون رفتن از خانه تبلت خود را همراه ببرند. بر این اساس بررسی‌ها نشان داده است استفاده از رایانه لوحی و پیامک می‌تواند به بیماران مبتلا به HIV کمک کند تا بتواند روش‌های درمانی را منظم دنبال کنند.

کارشناسان در مطالعه جدید خود به این نتیجه رسیدند که برای افراد مبتلا به بیماری مشابه، آن دسته از کاربرانی که به صورت مداوم به رایانه لوحی دسترسی داشتند و پیامک دریافت می‌کردند، زودتر درمان شدند.


​​