فناوری اطلاعات

«تلویزیون اینترنتی تعاملی» با مجوز صداوسیما تا اواخر بهمن راه‌اندازی می‌شود

منبع: تسنیم
تلویزیون اینترنتی تعاملی (IPTV) تا پیش از پایان ماه بهمن سال جاری در کشور راه اندازی خواهد شد.
 
یکی از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات «تلویزیون اینترنتی تعاملی» در کشور اعلام کرد: پیش از پایان بهمن ماه سال جاری، ارائه خدمات خود را برای عموم مردم به ویژه دارندگان اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات ایران، مشترکین همراه اول و سایر اپراتورهای سیار با همکاری سازمان صدا و سیما آغاز خواهد کرد.
 
تلویزیون تعاملی (IPTV) فناوری مبتنی بر ساختار شبکه اینترنت است که خدمات مختلفی از جمله پخش فیلم و سریال، موسیقی، پخش زنده، بازی، آموزش، سلامت، خدمات دولت الکترونیک (پیشخوان) و سایر خدمات را برای ارائه به عموم مردم فراهم می‌کند.
 
امیرحسین اسدی، مدیرعامل کنسرسیوم آسمان به عنوان یکی از پنج اپراتور دارنده مجوز سازمان صداوسیما اعلام کرد: به زودی عموم هموطنان عزیز می‌توانند با مراجعه به سامانه آسمان نسبت به ثبت نام و دریافت کد اشتراک اقدام کنند.
 
اسدی همچنین اظهار داشت: در تعامل با سازمان صدا وسیما مقرر شده است، علاوه بر آرشیو برنامه‌های چند ساله گذشته این سازمان، امکان پخش هزاران قطعه ویدئو شامل فیلمهای سینمایی، مستند، آموزشی و سریال فراهم شده و دسترسی به میلیون‌ها قطعه صوتی شامل موسیقی، برنامه‌های رادیویی، سخنرانی، کتابهای صوتی و غیره نیز ایجاد شود.
 
وی افزود: همچنین با استفاده از این سامانه امکان انجام بازیهای آنلاین در منزل و انجام خریدهای اینترنتی از طریق تلویزیون و تلفن همراه فراهم می‌شود.
 
بنا به گفته مدیرعامل کنسرسیوم آسمان علاوه بر این خدمات با تلاشهای صورت گرفته مهدکودک دیجیتال نیز در بستر تلویزیون برای خانواده‌ها راه اندازی می‌شود.
 
اسدی اضافه کرد: دنیای مدرن به سمت آسان‌سازی دسترسی به خدمات عمومی از طریق اینترنت و فناوری می‌رود و در این میان تلویزیون تعاملی می‌تواند نقش بسیار ارزنده‌ای بر عهده گیرد.»
 
وی در این خصوص توضیح داد: «مهدکودک دیجیتال و شهربازی دیجیتال از جمله خدمات عمومی به خانواده‌های ایرانی است که از طریق تلویزیون تعاملی این کنسرسیوم ارائه خواهد شد.

​​