تلفن همراه

اکثر نقاط تهران زیر پوشش 3G؛ چرا مردم ممانعت می‌کنند؟

منبع: ایسنا
چندی پیش مدیر عامل همراه اول، از ایجاد گسترده‌ترین شبکه 3G در تهران خبر داد و گفت که با استفاده از حدود 1500 سایت، اکثر مناطق شهر تهران و حتی جنوب شهر، زیرپوشش نسل سوم تلفن همراه قرار دارد.
 
اپراتور اول در برخی مناطق برخی ممانعت‌ها و مشکلات توسعه‌ای مواجه شده و به گفته وحید صدوقی در موارد متعدد جلوی نصب سایت‌ها گرفته شده و این در حالی است که باند فرکانسی شبکه نسل سوم و چهارم 2100 و 2600 است که برای پوشش یکپارچه این بخش نیاز به سایت‌های بیشتری وجود دارد.
 
مدیر عامل همراه اول ضمن اشاره به ممانعت‌های مردمی از نصب برخی تجهیزات، اعلام کرده بود: البته این‌که تمام نقاط جنوب تهران تحت پوشش این شبکه قرار داشته باشند؛ موضوعی است که اکنون به طور کامل نمی‌دانم چرا که گاهی سایت‌های ما به دلیل ممانعت‌های مردمی امکان نصب پیدا نمی‌کنند. همچنین حدود 80 سایت ما به دلیل ممانعت‌های مردمی قادر به سرویس‌دهی نیستند، اما در تمام نقاطی که مجوزهای لازم وجود داشته و امکان نصب تجهیزات بوده ما نسبت به انجام این کار اقدام کرده‌ایم.
 
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین با اشاره به پیگیری‌های این شرکت برای استفاده از سایت‌های بیشتر متذکر شده بود که در تلاش بودیم که در برخی موارد از باند‌های 900 هم برای ارائه‌ 3G استفاده کنیم که در این زمینه توافقاتی انجام شده و براین اساس تجهیزاتی خریداری شده که در آینده نزدیک نصب خواهد شد و بدین ترتیب پوشش شبکه نسل سه ما توسعه خواهد یافت.
 
از سوی دیگر و بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات، اکنون بسیاری از سایت‌های همراه اول در جنوب شهر تهران نصب شده و پوششی که در نقاط جمعیتی مورد نظر بوده انجام شده است. نقاط باقی‌مانده هم با بهره‌گیری از باند 900 به اینترنت پهن باند موبایل دسترسی خواهند داشت.
 
همچنین تجهیزات لازم برای نصب 1200 سایت 3G باند 900 خریداری شده و اپراتور اول در حال نصب و راه‌اندازی این شبکه است که به مرور این تجهیزات زیربار خواهد رفت.

​​