فناوری اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات: مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای فاوا شتاب‌دهنده نیست

منبع: تسنیم
معاون وزیر ارتباطات گفت: مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌‌کارهای نوپای فاوا جایگزین مراکز رشد و پارک‌ها نیست و در واقع می‌خواهد شبکه‌ای بین تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور باشد که هشت گروه حول آن جمع می‌شوند و نهایتا ایده‌ای به محصول تبدیل می‌شود.
 
نصرالله جهانگرد در مراسم افتتاح مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌‌کارهای نوپای فاوا با اشاره به اینکه 13000 نوع شغل در دنیا وجود دارد که تنها 3000 مورد از آنها در ایران تعریف شده است، اظهار کرد: بخش مهمی از حوزه اشتغال مربوط به توسعه شبکه‌های دسترسی و مبادله اطلاعات است.
 
وی عنوان کرد: بر این اساس ارتقای زیرساخت‌های ارتباطی، تکمیل زنجیره تجاری‌سازی، تأمین مالی و تقویت بازار تقاضا، کمک به مراکز رشد و پارک‌ها و تأمین پهنای باند رایگان برای شرکت‌ها را داشتیم.
 
معاون وزیر ارتباطات ابراز کرد: توسعه پهنای باند و شبکه دسترسی از جمله اقدامات استراتژیک است که می‌تواند در اشتغالزایی تأثیر مستقیم داشته باشد.
 
او افزود: برآورد سال گذشته ما ایجاد 30 هزار فرصت شغلی بود که امسال به دو برابر این رقم رسیده است.
 
جهانگرد درباره تفاوت این مرکز با شتابدهنده‌ها نیز گفت: مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌‌کارهای نوپای فاوا جایگزین مراکز رشد و پارک‌ها نیست و در واقع می‌خواهد شبکه‌ای بین تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور باشد که هشت گروه حول آن جمع می‌شوند و نهایتا ایده‌ای را به محصول یا خدمت تبدیل می‌کنند.
 
وی گفت: معمولا شتابدهنده‌ها وارد مشارکت می‌شوند و از ابتدا تا تجاری‌سازی همراه ایده می‌روند در حالیکه ما این کار را نمی‌کنیم و صاحبان ایده را به ظرفیت‌های موجود وصل می‌کنیم.

​​