تلفن همراه

فیلیپین، یکی از دو کشور جهان مجهز به باند مخابراتی 700 مگاهرتزی

فیلیپین بار دیگر توانست رکورد متفاوت را به نام خود به ثبت برساند. این بار نام فیلیپین در لیست معدود کشورهایی قرار گرفت که برای ارسال خدمات ارتباطی از فرکانس باند مخابراتی 700 مگاهرتزی استفاده می‌کنند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس آخرین گزارش منتشر شده، در منطقه ASEAN تنها دو کشور فیلیپین و تایلند هستند که برای ارایه خدمات ارتباطی از طیف باند 700 مگاهرتزی استفاده می‌کنند.

اگر این فناوری به صورت جهانی عرضه شود، هزینه خدمات مخابراتی در بسیاری از کشورها کاهش میابد و البته این سوال برای کاربران مطرح شده است که چرا فناوری مذکور با امکاناتی که دارد به صورت گسترده عرضه نمی‌شود.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز GSMA، در منطقه آسیا پسیفیک تنها دو کشور به این فناوری مجهز شده‌اند و قوانین مخابراتی محلی مهم‌ترین محدودیتی است که باعث شده باند 700 مگاهرتزی با فناوری‌ خطوط پهن‌باند موبایلی سازگار نشود.

بسیاری از کشورهای منطقه آسیا پسیفیک در تلاشند از باند مخابراتی APT700 استفاده کنند که بسیار کارآمد است و می‌تواند مزایای فراوانی به همراه داشته باشند. ولی هنوز به درستی مشخص نیست چه کشورهایی در آینده نزدیک به طیف مخابراتی 700 مگاهرتزی مجهز می‌شوند.

مرکز GSMA توضیح داد دیگر کشورهای منطقه آسیا پسیفیک به جز فیلیپین و تایلند از جمله افغانستان و بنگلادش در حال سرمایه‌گذاری هستند تا فناوری APT Band Plan را در اختیار بگیرند.


​​