تلفن همراه

چگونه آی‌فون خود را سریع‏ تر شارژ کنیم؟

منبع: دنیای اقتصاد
راه ‏حل شارژ سریع‏تر آی‌فون چندان پیچیده و سخت نیست؛ کافی است دو نکته را رعایت کنید تا سرعت شارژ آی‌فون خود را دو برابر کنید.اگر احساس می‏کنید مدت زمان شارژ آی‌فون 6 یا 6s شما طولانی و خسته‏ کننده است، نگران نباشید زیرا راه ‏حل ساده‏ ای برای شارژ سریع‏تر آن وجود دارد.  به‏ طور کل این نکته را در نظر داشته باشید که هنگام شارژ شدن گوشی هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، مدت زمان شارژ طولانی‏ تر می‏شود. پس بهتر است هنگام شارژ دست به گوشی‏تان نزنید و بگذارید با خیال راحت انرژی موردنیاز خود را دریافت کند.
 
اما راه ‏حل شارژ سریع‏تر آی‌فون چیست؟
• نخست آی‌فون خود را در حالت Airplane قرار دهید. در این حالت گوشی دیگر به دنبال سیگنال وای‏فای و شبکه مخابراتی نمی‏گردد و اتصال آن از دستگاه‏ هایی مانند ساعت یا دستبند هوشمند قطع می‏شود.
• سپس از شارژر آی‌پد برای شارژ آی‌فون خود استفاده کنید.
 
شارژرهای USB به‏ طور معمول از ولتاژ ۵ ولت و جریان یک آمپر پشتیبانی می‏کنند، مانند شارژر پیش‏فرض در جعبه آی‌فون که دقیقا همین خروجی را در پورت یو اس‏ بی خود ارائه می‏کند. پورت‏های یواس‏بی روی کامپیوتر و لپ‏تاپ نیز ولتاژ ۵ ولتی دارند، اما جریان خروجی آنها 5/ 0 آمپر است. این به آن معنی است که رسیدن به شارژ کامل با پورت یو اس‏ بی روی کامپیوتر یا لپ‏تاپ دو برابر بیشتر از شارژ کردن با شارژر یک آمپری طول می‏کشد.  اما چاره کار استفاده از شارژرهایی مانند شارژر آی‌پد است که با وجود خروجی ۵ ولتی، می‏تواند جریانی معادل با 1/ 2 آمپر در اختیار آی‌فون شما قرار دهد. به این ترتیب استفاده از شارژر آی‌پد درمقایسه با شارژر آی‌فون دو برابر بازدهی بیشتر به‏ همراه دارد. آی‌فون‏های 6 و جدیدتر به‏ خوبی با شارژر 1/ 2 آمپری آی‌پد سازگارند و استفاده از این نوع شارژر به گوشی شما و باتری آن آسیبی وارد نمی‏کند.

​​