تلفن همراه

شش نکته و ترفند جالب در استفاده از WhatsApp (اندروید و آیفون)

منبع: آی تابناک
اکنون واتس اپ با در اختیار داشتن بیش زا 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان تبدیل به محبوب ترین پیام رسان شده است و توانمندی های این نرم افزار نیز به مرور در حال توسعه و ترقی است. هرچند هنوز در بسیاری از ابزارها از رقبایی نظیر تلگرام بسیار عقب تر است.
 
اخیرا این نرم افزار پشتیبانی از برخی امکانات نظیر پیش نمایش لینک ها و ستاره دار کردن پیام ها و چندی ایموجی از نوه Unicode را پوشش داده است که البته همه اینها هنوز در مرحله آزمایشی هستند و برای داشتن آنها باید به وب سایت اصلی واتس اپ و دانلود نسخه بتای این نرم افزار مراجعه کنید.
 
این همه به معنی آن است که تعداد کاربران بیشتری در حال ورود به پلتفرم این نرم افزار هستند و در نتیجه دانستن برخی نکات در مورد استفاده از آن میتواند برای کاربران مفید باشد. ما در فهرست زیر اقدام به معرفی چند ترفند و نکته پایه ای و حرفه ای در مورد واتس اپ کرده ایم.
 
1 - توقف دانلود مدیا بر روی اینترنت سیم کارت:
 
در اندروید به تنظیمات بروید، در قسمت تنظیمات Chat گزینه Media Auto Download را غیر فعال کنید.
 
در آیفون نیز به همین ترتیب عمل میشود.
 
2 – غیر فعال کردن تیک های Last Seen و Read:
 
این گزینه ها میتواند در سه حالت تنظیم شود: «Everyone» یا همه مخاطبان، «My Contacts» یا فقط مخاطبانی که در فهرست مخاطبان شما هستند و «Nobody» یا هیچ کس. برای تنظیم این مورد باید به بخش تنظیمات به قسمت Account> Privacy مراجعه کنید. فرایند در آیفون نیز به همین ترتیب است.
 
3 – ارسال یک پیام گروهی برای مخاطبان:
 
در اندروید بر روی منو کلیک کنید و گزینه New Broadcast را انتخاب کرده و سپس مخاطبان خود را انتخاب کنید.
 
در آیفون بر روی دکمه Broadcast Lists ضربه زده و گزینه New List را انتخاب کنید و مخاطبان خود را به لیست جدید اضافه نمایید و در نهایت بر روی دکمه Create ضربه بزنید.
 
4 – فهمیدن اینکه چه کسی در یک گروه پیام شما را خوانده است:
 
در اندروید بر روی پیامی که در گروه ارسال کرده اید ضربه زده و نگه دارید تا آیکون i در داخل یک دایره نمایش داده شود. بر روی این آیکون کلیک کنید تا اطلاعاتی در مورد این که این پیام توسط چه کسانی دریافت شده است، به شما نشان داده شود.
 
در آیفون گروه یا چت مورد نظر را باز کنید و بر روی پیام ارسال شده از سوی خود از چپ به راست بکشید. در اینجا میتوانید اعلان های Delivery و Read را ببینید.
 
5 – تهیه نسخه پشتیبان یا Backup از پام ها
 
به تنظیمات بروید و در قسمت Chat Settings گزینه Backup Conversations را انتخاب کنید.
 
در آیفون به تنظیمات رفته و در قسمت تنظیمات Chat گزینه Chat Backup را انتخاب کنید.
 
6 – تغییر شماره تلفن حساب کاربری
 
در اندروید بر روی منو کلیک کنید و به تنظیمات رفته در قسمت Accounts> Change Number شماره خود را تغییر دهید.
 
در آیفون به تنظیمات رفته و در قسمت تنظیمات Account گزینه Change Number را انتخاب کنید

​​