تلفن همراه

اپل پس از رفع مشکل iOS 9.3 را دوباره برای کاربران آیپد ۲ منتشر کرد

منبع: دیجیاتو
همانطور که پیشتر هم خبر داده بودیم اپل هفته گذشته عرضه iOS 9.3 را به دلیل ایجاد مشکل برای برخی از ابزارهای قدیمی متوقف کرده بود، خصوصاً آیپد ۲ که پس از دریافت بروزرسانی، امکان اتصال به سرورهای سازنده و تکمیل پروسه فعال سازی را به کلی از دست می داد.
 
چنین مشکلی برای دیگر ابزارهای ساخت این شرکت مثل آیفون 5S نیز وجود داشت، با این تفاوت که کاربران می توانستند با استفاده از نخستین Apple ID و گذرواژه ایجاد شده روی دستگاه (در صورت عدم فراموشی) روند فعال سازی دستگاه را تکمیل نمایند.
 
اما حتی این روش هم در بسیاری موارد به دلیل فراموشی نخستین گذرواژه مورد استفاده یا عدم دسترسی به اولین مالک دستگاه غیر ممکن بود و شرکت ساکن کوپرتینو نیز در نهایت ارائه بروزرسانی نسخه ۹.۳ از سیستم عامل موبایل خود را متوقف ساخت.
 
اکنون خبر خوب اینکه اپل یک بیلد تازه و بدون مشکل از iOS 9.3 را به شکل اختصاصی برای آیپد ۲ منتشر کرده که البته نصب آن بدون کامپیوتر امکان پذیر نیست، اما در صورتی که کامپیوتر برای نصب و راه اندازی این نسخه در اختیار نداشته باشید، می توانید به فروشگاه های اپل مراجعه کنید تا به طور رایگان بروزرسانی را روی تبلت شما نصب نمایند.
 
اپل علاوه بر این بخش جدیدی به صفحه پشتیبانی سایت خود اضافه کرده و در آن توضیح می دهد کاربران ابزارهایی غیر از آیپد ۲ که به مشکل خورده و نخستین اپل آیدی و پسورد خود را به یاد نمی آورند، می توانند با استفاده از روش های آموزش داده شده، ابزار خود را با استفاده از نرم افزار iTunes روی کامپیوترهای شخصی فعال نمایند یا روند فعال سازی را به شکل کامل با استفاده از نسخه وب iCould غیر فعال کنند.
 
در پایان لازم است اشاره کنیم که بیلد تازه و بدون مشکل iOS 9.3 برای ابزارهای قدیمی غیر از آیپد ۲ نیز در آینده نزدیک توسط اپل ارائه خواهد شد تا کاربران این دستگاه ها قادر باشند از امکانات اضافه شده به این نسخه از جمله Night Shift و Notes های ایمن سازی شده بهره مند گردند.

​​