فناوری اطلاعات

کره ای ها به 18 هزار روستای ایران اینترنت می رسانند

منبع: ایرنا
شرکت دیجیفای (Digifi) کره جنوبی و شرکت ایجاد ارتباطات بین الملل ایران توافقنامه ای امضا کردند که بر مبنای آن با استفاده از تکنولوژی کره جنوبی ، اینترنت مخابراتی در 18 هزار روستای ایران راه اندازی می شود.
 
هان مان جی (han man - gi)) مدیرعامل شرکت دیجیفای امروز (دوشنبه) در حاشیه امضای این تفاهمنامه گفت: این شرکت از یک تکنولوژی خاص برای برقراری اینترنت مخابراتی استفاده می کند که در انحصار خود است و تا کنون با قراردادهایی که با کشورهای آمریکا و ژاپن امضا کرده، تنها در این دو کشور این تکنولوژی راه اندازی شده و در صورت اجرای این تفاهم نامه، ایران سومین کشوری خواهد بود که برای اینترنت خود از این تکنولوژی استفاده می کند.
 
وی با اشاره به این که مذاکرات دو طرف 6 ماه به طول انجامیده است، گفت: با استفاده از این تکنولوژی می توانیم 18 هزار روستا را در مدت یک سال و نیم به اینترنتی با سرعت 3.5 تا 4 گیگ بر ثانیه متصل کنیم.
 
وی گفت: در ماه جولای 2016 این تفاهمنامه تبدیل به قرارداد می شود و اجرای پروژه به طور عملی آغاز می شود.
هان مان جی گفت: برای اجرای این پروژه هنوز اپراتوری مشخص نشده است؛ شاید اپراتوری کره ای و شاید ایرانی برای آن انتخاب شود.
 
وی در مورد نوع همکاری طرفین در این پروژه گفت: بخش عمده سرمایه گذاری را شرکت ایجاد ارتباطات بین الملل انجام می دهد و طرف کره ای تکنولوژی را می آورد.
 
این تفاهمنامه را امروز (دوشنبه) هان مان جی و محمدکریم ناصر صراف مدیرعامل شرکت ایجاد ارتباطات بین الملل در هتل اسپیناس پلاس تهران امضا کردند.
 
رئیس جمهوری کره جنوبی عصر یکشنبه (دیروز) در صدر هیاتی سیاسی ـ اقتصادی وارد تهران شد.صبح امروز در حضور رئیسان جمهوری ایران و کره جنوبی، 19 سند همکاری امضا شد.

​​