فناوری اطلاعات

رییس شورای فرهنگ عمومی کشور: تاثیر بازی‌های رایانه‌ای از سینما بیش‌تر است

منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای
حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شاهمرادی، رییس شورای فرهنگ عمومی کشور در بازدیدی از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به اهمیت رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای و نگاه به آینده و به‌خصوص نسل جدید تاکید کرد.
 
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور پس از بازدید از واحدهای متولی صنعت بازی‌های رایانه‌ای به لزوم وجود مغز متفکر در این حوزه تاکید کرد و گفت: بازی‌های رایانه‌ای حالا بسیار جدی شده و بسیاری از بازی‌ها با هدف‌گیری فرهنگ جوامع تولید می‌شوند.
 
وی به رشد بسیار سریع بازی‌ها در جهان اشاره کرد و گفت: امروزه رشد و تاثیرگذاری بازی‌های رایانه‌ای از فیلم و سینما بسیار بیش‌تر است چرا که بازی به صورت فردی انجام می‌شود اما سینما جمعی است. بایستی در این موضوع آینده‌نگری مناسبی صورت گیرد تا طی برنامه‌ای مشخص به جایگاه مناسبی در این حوزه برسیم.
 
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: لازم است بازی‌های فاخری تولید شود که به مزاج مخاطب خوش بیاید و حتی در سطح بین‌الملل هم جذاب باشد. از طرفی اگر چنین محصولی تولید شود، می‌توان محصولات جانبی آن را نیز تولید و عرضه کرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی به ضرورت رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای تاکید کرد و افزود: رده‌بندی سنی محصولات فرهنگی، عاقلانه و ضروری است. چرا که مخاطب سنی تمامی محصولات بایستی مشخص باشد.
 

​​