فناوری اطلاعات

شرکت زیرساخت اعلام کرد: تلاش برای دسترسی ۸۰ درصد خانوارها به اینترنت پرسرعت

منبع: دنیای اقتصاد
معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از فراهم آوردن امکان دسترسی ۸۰ درصدی خانوارها به باندپهن و افزایش سرعت دسترسی مشترک به ۲۰ مگابیت بر ثانیه به‌عنوان سیاست‌های در دست انجام اقتصاد مقاومتی خبر داد. محمدعلی آریانیان در تشریح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شرکت ارتباطات زیرساخت بر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی با استفاده از توانمندی‌های داخلی و دانش بومی تاکید کرد و گفت: تامین امنیت در فضای مجازی و توسعه شبکه پهن باند ۲ راهکار اصلی عملیاتی‌سازی این سیاست است.
 
معاون نظارت راهبردی و برنامه ریزی ارتباطات زیرساخت کشور توضیح داد: برای تامین امنیت در فضای مجازی استقرار صددرصدی سامانه صیانت اجتماعی و سامانه‌‌های امنیت شبکه را در دست اجرا داریم و برای توسعه شبکه پهن باند نیز برنامه‌هایی با هدف امکان دسترسی ۸۰ درصدی خانوارها به پهن باند، افزایش سرعت دسترسی مشترک به حداقل ۲۰مگابیت بر ثانیه و افزایش ظرفیت ترانزیت و ارتباطات بین‏الملل در دست اقدام است.
 
وی گفت: برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی، نیازمند اجرای چهار طرح توسعه همه جانبه شبکه‏های مادر مخابراتی، توسعه و بهینه‌سازی خدمات شبکه‏های مادر مخابراتی، توسعه سرمایه انسانی و راهبردهای حاکمیتی و ارتقای بهره‏وری و توسعه ارتباطات بین‌الملل هستیم. در این راستا اجرای طرح توسعه همه جانبه با توسعه شبکه کابل فیبرنوری، ارتقای شبکه انتقال، توسعه شبکه ملی دیتا و سوئیچ، توسعه مدیریت و امنیت شبکه دیتا و توسعه پهنای باند بین‌الملل عملیاتی می‌شود.

​​