فناوری اطلاعات

ثبت بیش از 66 هزار پایان‌نامه در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌های کشور

منبع: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران
در سال 1394، بیش از 66 هزار پایان‌نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وبگاه ایرانداک به ثبت رسید که نسبت به سال قبل از آن 22 درصد رشد داشته است.
 
از ابتدای سال 94 تا پایان آن، 66 هزار و 626 پایان‌نامه، در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وب‌سایت ایرانداک به ثبت رسید که از این میزان بیش از 47 هزار پایان‌نامه توسط دانشگاه‌ها تایید شده است.
 
image001.png
با افزوده شدن بیش از 66 هزار پایان‌نامه در سال 94، تعداد پایان‌نامه‌های ثبت شده در پایگاه ثبت ایرانداک، به بیش از 273 هزار و 948 عنوان پایان‌نامه رسید.
در میان پایان‌نامه‌های تایید شده توسط دانشگاه‌ها، بیش از 43 هزار پایان‌نامه مربوط به مقطع كارشناسی ارشد و مابقی در مقطع دكترا بوده است.
 
در این بازه زمانی، بیشترین پایان‌نامه‌‌های ثبت و تایید شده در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با 20 هزار و 307 رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و علوم پزشکی قرار دارند.
 
گفتنی است، در سال 1394، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مركز، دانشگاه تبریز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه پیام نور استان تهران به ترتیب بیشترین آمار را در بین دانشگاه‌های كشور در تایید پایان‌نامه به خود اختصاص داده‌اند.

​​