فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات خطاب به مدیرعامل جدید زیرساخت: امیدوارم شبکه ملی اطلاعات هر چه زودتر آماده شود

منبع: تسنیم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که مدیرعامل سابق شرکت ارتباطات زیرساخت تمامی مسئولیت‌های سختی که بر دوش داشته بدون بهانه انجام داد گفت: امیدوارم با حضور مدیرعامل جدید، شبکه ملی اطلاعات هر چه زودتر آماده شود.
 
مراسم تودیع و معارفه معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیر ساخت عصر امروز در سالن همایش‌های این وزارتخانه برگزار شد.
 
در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات 35 ساله محمود خسروی به عنوان یکی از مدیران سختکوش و لایق مخابراتی، حکم مدیریت جدید به محمدجواد آذری جهرمی صادر شد تا به عنوان جوان‌ترین مدیر ارشد مجموعه وزارت ارتباطات و مخابرات سکاندار شرکت ارتباطات زیر ساخت باشد.
 
محمود واعظی وزیر ارتباطات در این مراسم با اشاره به اینکه خسروی تمامی مسئولیت‌های سختی که بر دوش داشته بدون بهانه انجام داد، اظهار کرد: خسروی فردی شجاع در تصمیم‌گیری‌ها است و از 30 ماهی که با او در دولت همکاری کرده‌ام فعالیت‌هایی که او در شرکت زیرساخت انجام داد قابل قیاس با هیچ کدام از دوره‌های پیشین نیست.
 
وزیر ارتباطات با بیان اینکه پیش از این دولت اپراتورها و شرکت‌های مخابراتی باید مدت زمان زیادی را صرف دریافت خدمات و سرویس از زیرساخت می‌کردند، گفت: الان وضعیت این شرکت به‌گونه‌ای شده که کلیه نیازها را پاسخگوست و هیچ اپراتوری نیست که تقاضایی برای دریافت سرویس داشته باشد زیرساخت پاسخگو نباشد.
 
وی افزود: این چندمین باری بود که جناب خسروی درخواست بازنشستگی به من دادند اما هر بار به نوعی به خواسته‌شان توجه نکردند زیرا حضور او در این بخش مثمر ثمر بود اما بالاخره اصلاح‌های او کارساز شد و بنده با بازنشستگی‌شان موافقت کردم.
 
واعظی با بیان اینکه جانشین ایشان را با مشورت خودشان انتخاب کردند گفت: بالاخره انتخاب فردی که شایسته مدیریت در این شرکت که از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است قطعا کار سختی است زیرا قراردادهای میلیاردی از زیر دست او رد می‌شود. خدا را شکر خسروی از جمله افرادی بود که در طول خدمت 35 ساله‌اش فردی کاملا پاک و سالم بود.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز به کار دولت علاقه‌مند به همکاری با نیروهای جوان بودم، گفت: متاسفانه در ابتدای کار شرایط چندان مساعد نبود و حتی کار به جایی رسیده بود که می‌خواستند وزارت ارتباطات را با وزارت مسکن ادغام کنند و لذا باید وزارتخانه را بازسازی می‌کردیم.
 
وی افزود: در این راستا برنامه وسیعی داشتیم و نمی‌توانستم ریسک استفاده از نیروهای جوان را در بدنه مدیریتی وزارتخانه بپذیرم اما همچنان معتقد بودم همانطور که نظام در جوانی به ما فرصت تجربه در پست‌های مدیریتی را داد به گونه‌ای که در سن 26 سالگی مدیر عامل مخابرات شدم باید از پتانسیل مدیرهای جوان در بخش‌های اجرایی استفاده کرد.
 
واعظی گفت: مدیریت جدید شرکت زیرساخت فردی 34 ساله است و همه مدیران بخش ارتباطی کشور از او رضایت کامل دارند و امیدوارم به واسطه حضور ایشان کار شبکه ملی اطلاعات هر چه زودتر به اتمام رسیده و با تکمیل ماژول‌های آن شاهد رونمایی از این شبکه تا اواسط سال جاری باشیم.

​​