فناوری اطلاعات

باهمکاری شرکت سلامت الکترونیک برکت و شرکت ETRI/ آزمایشگاه تخصصی سلامت الکترونیکی مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا راه اندازی شد

منبع: شرکت مخابرات ایران
در حاشیه نمایشگاه اینوتکس، پس از افتتاح مرکز بین المللی تحقیق و توسعه فناوریهای پیشرفته، با حضور قائم مقام مدیرعامل انیستیتو تحقیقات و فناوری ETRI ، آزمایشگاه تخصصی سلامت الکترونیکی مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (Internet of Things)IOT نیز راه اندازی شد.
 
این شرکت با توجه به مجوز اپراتوری سلامت الکترونیک ، با همکاری ETRIآزمایشگاه تخصصی سلامت الکترونیکی را مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (Internet of Things)IOT را ایجاد می نماید.   
 
بر اساس این گزارش، پیش از این با راه اندازی مرکز بین المللی تحقیق و توسعه فناوریهای پیشرفته مخابراتی و اطلاعاتی فیمابین و با امضای تفاهمنامه همکاری شرکت توسعه اعتماد مبین و انستیتو تحقیقات و فناوری کشورکره جنوبی (ETRI) زمینه مساعدی در این خصوص به وجود آمده بود.
 
مرکز بین المللی تحقیق و توسعه فناوریهای پیشرفته مخابراتی و اطلاعاتی در زمینه های فناوریهای مخابراتی، فناوری های هوشمند، فناوریهای اطلاعاتی و محاسباتی و سلامت الکترونیک در ایران فعالیت خواهد نمود و فعالیت های این مرکز با سرمایه گذاری مشترک فیمابین ایران و کره جنوبی انجام می پذیرد. 
 
گفتنی است انستیتو تحقیقات و فناوری کشور کره جنوبی (ETRI)  مجموعه ای پیشرفته می باشد که درحوزه اطلاعات، مخابرات، الکترونیک و فناوری های همگرا فعالیت می کند. این انستیتو، دولتی بوده و در زمینه ICT دارای بالاترین رتبه درسراسر دنیا و شعبه های زیادی در کشورهای مختلف است. این انستیتو دارای 2000 پژوهشگر و 6 آزمایشگاه تخصصی می باشد و در سال 1976 در کشور کره جنوبی تاسیس گردیده است.  
 
 همچنین در حاشیه  پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری، چندین توافقنامه فیمابین شرکتهای کره ای، بلاروس ،روسی و یونانی با شرکت سلامت الکترونیک برکت جهت توسعه خدمات سلامت الکترونیک در شرق آسیا و شرق آفریقا به امضا رسید.

​​