فناوری اطلاعات

قیمت ایکس‌باکس وان باز هم کاهش یافت

منبع: دیجی کالا
کمتر از دو هفته‌ی دیگر تا شروع نمایشگاه E3 باقی مانده است. در حالی که انتظار داریم تا در این نمایشگاه، خبرهای زیادی از کنسول‌های جدید سونی و مایکروسافت بشنویم، مایکروسافت خبر از کاهش قیمت ایکس‌باکس وان داده است. در حالی که ایکس‌باکس وان زمان عرضه‌اش قیمتی 500 دلاری داشت، این کنسول در حال حاضر قیمت‌اش به 299 دلار رسیده است.
 
نکته‌ی جالب درباره‌ی کاهش قیمت کنسول‌ها در دنیا، بی‌تاثیر بودن آن در مملکت ما است.
کاهش قیمت ایکس‌باکس وان، برای تمام مدل‌ها و باندل‌های‌اش اعمال خواهد شد. یعنی در حال حاضر، مدل 500 گیگابایتی ایکس‌اکس وان، 299 دلار و مدل یک ترابایتی این کنسول، 319 دلار قیمت دارد.
 
باندل‌های ایکس‌باکس وان هم کاهش قیمت داشته‌اند. برای مثال، همین حالا می‌توان باندل The Division که 399 دلار قیمت داشت را با قیمت 349 دلار خریداری کرد. باندل بازی Quantum Break هم که به همراه یک ایکس‌باکس وان سفید عرضه می‌شود، 299 دلار قیمت دارد.
 
البته مایکروسافت گفته است که این کاهش قیمت، فقط برای مدت زمان محدودی ادامه خواهد داشت. با این حال، مایکروسافت قبلا هم از کاهش قیمت موقتی کنسول‌اش گفته بود، اما در نهایت قیمت ایکس‌باکس وان را دوباره افزایش نداد.
 
نکته‌ی جالب درباره‌ی کاهش قیمت کنسول‌ها در دنیا، بی‌تاثیر بودن آن در مملکت ما است؛ یعنی با اینکه اصولا کنسول‌ها طی نمایشگاه E3 قیمت‌شان پایین می‌آید، اما فروشنده‌های مملکت ما کاری به این قضیه ندارند و در تابستان، قیمت کنسول‌ها بی بر و برگرد بالا می‌رود.

​​