باندپهن

آمریکایی‌ها پارسال 6.9 تریلیون مگابایت داده مصرف کردند

سازمان خدمات ارتباطی بی‌سیم (CTIA) نتایج حاصل از بررسی سالانه خود را منتشر کرد و توضیح داد آمریکایی‌ها در سال 2015 میلادی 6.9 تریلیون مگابایت اطلاعات مصرف کرده‌اند که این رقم نسبت به 3.2 تریلیون مگابایت داده مصرف شده در سال 2013 میلادی رشد سه برابری را نشان می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مصرف 6.9 تریلیون مگابایت داده در طول یک سال معادل آن است که در هر دقیقه 59219 تصویر ویدیویی دیده شود یا به عبارت دیگر در هر دقیقه کاربران 18 میلیون مگابایت داده با فرمت‌های مختلف را مصرف کنند.

بر اساس این بررسی مشخص شد آمریکایی‌ها هم‌اکنون 228 میلیون دستگاه گوشی هوشمند فعال را مورد استفاده قرار می‌دهند که این رقم رشد 10 درصدی نسبت به سال 2014 را نشان می‌دهد. همچنین مشخص شد 70 درصد مردم این کشور صاحب گوشی هوشمند هستند.

این بررسی‌ها همچنین نشان داد در کشور آمریکا 41 میلیون دستگاه رایانه لوحی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به بر این اساس می‌توان گفت 16 درصد مردم این کشور صاحب تبلت هستند.

آمریکایی‌ها طی سال 2015 میلادی در مجموع 2.8 تریلیون دقیقه از عمر خود را به گشت‌وگذار در دستگاه موبایلی اختصاص دادند این رقم نسبت به آمارهای سال قبل از آن 17 درصد بیشتر شده بود. همچنین مشخص شد این افراد در طول یک سال گذشته 2.1 تریلیون پیام متنی، ویدیویی و عکسی ارسال کردند و به عبارت دیگر طی سال 2015 میلادی هر دقیقه 4 میلیون پیام در کشور آمریکا ارسال شده است.

شرکت‌های مخابراتی آمریکایی طی یک سال گذشته 32 میلیارد دلار برای توسعه خدمات خود سرمایه‌گذاری کردند که از جمله آنها می‌توان به اضافه شدن 10 هزار سایت موبایلی جدید اشاره کرد. از سال 2010 تاکنون اپراتورهای موبایلی آمریکا در مجموع 177 میلیارد دلار برای توسعه پوشش‌دهی و افزایش ظرفیت‌های مخابراتی خود سرمایه‌گذاری کردند.


​​