باندپهن

میانگین استفاده از هر شبکه Wi-Fi عمومی 73 گیگابایت است

فناوری Wi-Fi به عنوان منبع اصلی اتصال کاربران جهانی به اینترنت محسوب می‌شود. سازمان Ofcom دسامبر 2015 با انتشار گزارشی اعلام کرد به طور میانگین میزان مصرف داده به‌ازای هر مرکز عمومی ارایه دهنده خدمات Wi-Fi در بریتانیا 73 گیگابایت بوده که این رقم از 54 گیگابایت سال قبل از آن بیشتر است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این بررسی مشخص شد به‌ازای هر دستگاه الکترونیکی در بریتانیا از جمله گوشی‌های هوشمند به طور میانگین 0.87 گیگابایت داده مصرف شده است که این رقم نسبت به سال 2014 با حجم 0.53 گیگابایت بیشتر است.

مردم در حالت عادی تمایل زیادی به استفاده از خدمات عمومی Wi-Fi دارند و در «کنگره جهانی موبایل» اعلام شد که بیشترین میزان استفاده از خدمات اینترنتی، در هات‌اسپات‌های عمومی صورت می‌گیرد.

با این روند شرکت‌های بزرگ تلاش می‌کنند خدمات عمومی اینترنت را به صورت رایگان ارایه دهند. از جمله آنها می‌توان به طرح Project Fi گوگل یا Internet.org فیسبوک اشاره کرد. گوگل در طرح Project Fi می‌کوشد به صورت خودکار کاربران را به شبکه‌های باز و رایگان Wi-Fi متصل کند و برای استفاده از این خدمت اینترنتی نیازی به رمز عبور نباشد.

«سنزا فیلی» از مشاوران ارشد مرکز مخابراتی Telecoms اعلام کرد مجموع هزینه‌های استفاده از خدمات Wi-Fi به‌ازای هر بیت در شبکه 3G حدود 10 درصد کل هزینه‌ها و در شبکه 4G حدود 43 درصد محاسبه می‌شود.


​​