فناوری اطلاعات

بهره‌مندی 18 هزار روستای کشور از اینترنت پرسرعت

منبع: ایسنا
توسعه دولت الکترونیک از اجزای جدا نشدنی اقتصاد مقاومتی است که برای ایجاد بستر اشتغالزایی بهترین زمینه را برای رشد داراست.
 
نصراله جهانگرد - رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران- گفته است که کل برنامه توسعه کشور در طول پنج برنامه در 9 شاخه سرمایه گذاری شده که بیشترین رشد با نرخ 19 درصد مربوط به ارتباطات بوده است.
 
همچنین 18 هزار روستا در سطح کشور از اینترنت پرسرعت بهره مند شده اند و پورتهای روستایی نیز در دولت یازدهم، به 30 میلیون پورت رسیده است.
 
به گفته جهانگرد در مراجعه مردم یک کشور به دستگاههای دولتی به ازای هر 30 دقیقه اتلاف وقت در بدترین حالت 1،5 درصد از تولید ناخالص داخلی به هدر می رود که با بهینه سازی فرایندهای اداری می توان این وقت را به صفر رساند که باعث افزایش ثروت ملی می شود.
 
بر این اساس کاهش زمان ارائه خدمت، بسترسازی امن برای انتقال اطلاعات بین دستگاههای دولتی، ایجاد نظام مقابله با جعل اسناد و مبارزه با با فساد و تراکنش آسان پولی از دیگر دلایل بهینه سازی فرایندهای اداری است.
 
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، معتقد است با افتتاح پنجره خدمات دولت امکانات مهمی برای مردم فراهم شده که بهبود کسب و کار موجود و مشاغلی که مربوط به خدمات آی.تی می باشند از جمله آن است.

​​