فناوری اطلاعات

آغاز اشتراک گذاری رایگان محتوای تخصصی در اکوسیستم دیجیتال کشور

اولین بسته محتوایی ‌رایگان «وپس» به موضوع «اینترنت اشیاء در صنعت نفت» اختصاص یافته است. 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نیاز روز افزون به آگاه سازی شتابان و فرهنگ سازی تخصصی و مستمر ‌در میان کلیه مدیران و کارشناسان فعال در اکوسیستم دیجیتال کشور، باعث شکل گیری تیم استارتاپی «وپس» شد.
 
مهندس فرهاد توکل همدانی در خصوص ایده اشتراک گذاری رایگان بسته های محتوایی گفت: تاکید بند ۳۳ سیاست های کلی برنامه ششم توسعه بر توسعه‌ی ۵ برابری محتوا در فضای مجازی و تعریف پروژه "دو برابر كردن تولید محتوای داخلی با رویكرد كسب‌وكار دیجیتال با مشاركت حداكثری بخش خصوصی" در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، انگیزه اصلی ساماندهی سریع تر در انتشار بسته های محتوایی vapps.ir را ایجاد نمود.
 
وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای درست این مأموریت و از طریق جریان های حمایتی مرتبط، گامی کوچک اما جاودانه در گسترش فرهنگ تولید و اشتراک گذاری محتوای مفید و حرفه ای برداشته شود.
 
اینترنت اشیاء، هزینه های توسعه صنعت نفت را منطقی می کند؟
در شرایطی که در نشست اخیر وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در خرداد ماه ۹۵ بر لزوم افزایش سرمایه گذاری در بخش بالادستی به منظور دستیابی به توازن بلندمدت در بازار نفت، تاکید شده است، بررسی ابعاد مختلف ورود اینترنت اشیاء (IoT) به صنعت نفت و کاوش دقیق فرصت‌های ایجاد شده ضروری به نظر میرسد، چرا که سرمایهگذاریهای جدید در صنعت نفت بدون بکارگیری فناوریها و خدمات IoT، از توجیه اقتصادی و بهرهوری مورد انتظار برخوردار نخواهد بود. 
 
برای دستیابی به توسعه پایدار در صنعت نفت در شرایط دشوار کنونی و رویارویی با حجم بالای اطلاعات و دسترسی بلادرنگ به این اطلاعات، بکارگیری IoT شرط لازم محسوب میشود. 
 
آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از تمامی مخاطبین خود دعوت به عمل می آورد تا جهت دسترسی به نسخه کامل بسته های محتوایی یاد شده، فرم اشتراک دایمی و رایگان «وپس»  را تکمیل نمایند.
 

​​